Szansa na nominację do Kulinarnego Pucharu Polski w Gorajcu

0

14 lipca w Gorajcu odbędzie się Konkurs Kulinarny „SMAKI GALICJI”. Dla profesjonalnych kucharzy to szansa na otrzymanie nominacji do Kulinarnego Pucharu Polski.

Fot. GOK w Narolu, arch.

Kulinarny Puchar Polski to konkurs, który odkrywa i prezentuje talenty kulinarne. Pierwsza jego edycja odbyła się w 2000 roku. Od tamtego czasu KPP ciągle rozwija się  i zdobywa coraz większe uznanie w środowisku gastronomicznym. Kucharze, którzy chcieliby powalczyć w tym prestiżowym konkursie muszą wcześniej zwyciężyć w jednym z nominowanych konkursów, bo KPP jest zwieńczeniem rywalizacji kucharzy na terenie Polski i daje możliwość zdobycia miana „Najlepszego z Najlepszych”.

Okazją do zdobycia nominacji do KPP jest Konkurs Kulinarny „SMAKI GALICJI” w Gorajcu. W czasie rywalizacji każda z zakwalifikowanych ekip kucharskich będzie musiała przygotować zupę z wykorzystaniem żeberek wieprzowych, kapusty, masła tradycyjnego i kminku zwyczajnego. Ponadto jury oceniać będzie drugie danie, w którym znaleźć muszą się ziemniaki, surowy boczek, marchew i pokrzywa zwyczajna. Zwycięzcy wezmą udział w Finale KPP.

Zgłoszenia do Konkursu Kulinarnego „SMAKI GALICJI” należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 3 lipca na adres: szczygielski.piotr[a]interia.pl. Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w Finale Konkursu podana zostanie do 4 lipca. Szczegóły, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są pod adresem: kpp.mtp.pl

Konkurs Kulinarny „SMAKI GALICJI” organizowany jest przez Gminę Cieszanów i CKiS w Cieszanowie w ramach Festiwalu Smaków przy wsparciu i pomocy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Projekt ponadto uzyskał dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here