Podkarpackie Smaki z dofinansowaniem KSOW

1

Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie jest jednym z beneficjentów tegorocznego Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Oznacza to, że projekt Podkarpackie Smaki otrzyma dofinansowanie. 4 czerwca w urzędzie marszałkowskim podpisano umowy.

Fot. podkarpackie.pl

Gmina Cieszanów po raz pierwszy uzyskała dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W sumie wsparcie w wysokości ponad 470  tys. złotych otrzyma 17 projektów zgłoszonych przez 15 Partnerów. Pieniądze przekazane zostały na działania mające na celu integrację i aktywizację mieszkańców.

– Są to środki na organizację różnego rodzaju wydarzeń, targów, wyjazdy studyjne, dożynek, ale też na szkolenia i inne inicjatywy prowadzone na obszarach wiejskich. – podkreślił wicemarszałek Piotr Pilch.

W spotkaniu zorganizowanym w urzędzie marszałkowskim wzięli udział przedstawiciele beneficjentów. Nasz region reprezentował dyrektor CKiS Tomasz Róg, a samorząd województwa – wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch.

Festiwal Smaków to cykl wydarzeń promujących sztukę kulinarną i muzyczną – tłumaczy Marlena Wiciejowska, zastępca dyrektora CKiS w Cieszanowie, która koordynuje projekt:

– Inauguracja tego wydarzenia odbędzie się 12 lipca w Cieszanowie. W tym dniu odbędą się warsztaty praktyczno-merytoryczne dotyczące tematyki ryb słodkowodnych. Poprowadzi je ekspert kulinarny Jarosław Uściński – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Wstęp na nie będzie miał charakter otwarty – mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani. Następnie zapraszamy do Gorajca, gdzie 14 lipca odbędzie się wielkie kulinarne wydarzenie pn. „Smaki Podkarpacia”, a w ich ramach warsztaty, ryneczek produktów tradycyjnych, mistrzowskie pokazy oraz lokalny konkurs „Galicyjska miska” – skierowany do reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas Festiwalu Smaków w Cieszanowie odbędzie się dodatkowo prestiżowy konkurs (jeden z dziesięciu w Polsce), w ramach Kulinarnego Pucharu Polski, pn. „Smaki Galicji”, przeznaczony dla reprezentacji najlepszych hoteli i restauracji w naszym kraju.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here