Lubaczów: Kościół zyska nowe okna

6

W Kościele św. Stanisława BM w Lubaczowie rozpoczęła się wymiana okien witrażowych. Na prace zdecydowano się z powodu pogarszającego się stanu technicznego okien oraz konieczności poprawy izolacji termicznej świątyni.

Kościół parafialny św. Stanisława w Lubaczowie został wybudowany w latach 1898-1899 w miejscu drewnianej fary miejskiej. W latach 1981-1987 dobudowano do niego postmodernistyczny kościół bł. Jakuba Strzemię, który w 1991 roku został podniesiony przez papieża Jana Pawła II do godności konkatedry diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dla mieszkańców jest to szczególne miejsce. To tu znajduje się obraz Matki Bożej Łaskawej, przed którym w 1656 roku król Jan Kazimierz składał śluby lwowskie powierzając Jej sprawy ojczyzny. W 1991 r. papież Jan Paweł II, podczas swojej pielgrzymki do Polski, przed obrazem spędził dłuższą chwilę na modlitwie.

Zobacz także

6 komentarze

  1. Jakoś tak jest napisane jakby Jan Kazimierz składał śluby w Lubaczowie: „To tu w 1656 roku król Jan Kazimierz…” Śluby składał we Lwowie przed obrazem, który od 1974 r. przez jakiś czas był w kościele św. Stanisława w Lubaczowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here