Tradycją stało się, że każdego roku pierwsze dni czerwca są dla mieszkańców Lubaczowa wyjątkowe. Właśnie wtedy wspominamy wizytę Jana Pawła II w naszym mieście.

Papież Polak przybył do naszego miasta 2 czerwca 1991 roku w godzinach wieczornych. Następnie udał się do kościoła św. Stanisława BM na modlitwę przed kopią cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. W poniedziałek 3 czerwca sprawował na błoniach lubaczowskich mszę św., w której uczestniczyło ok. 200 tys. wiernych.

Każdego roku mieszkańcy Ziemi Lubaczowskiej wspominają tę wizytę, odbywają się także oficjalne uroczystości. W tym roku w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odprawiona została msza św. upamiętniająca wizytę Św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczył ks. Bp Mariusz Leszczyński, który przybliżył tą niezwykłą postać Świętego i jej związki z Lubaczowem.

Po mszy przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Lubaczowskiego, Miasta Lubaczów i Gminy Lubaczów, złożyli kwiaty przed fotelem, który stał się symbolem i „relikwią” po wizycie Papieża na Ziemi Lubaczowskiej w 1991 r.

W Sanktuarium można także obejrzeć wystawę „Święty Jan Paweł II w Lubaczowie w 1991 roku”.

Galeria zdjęć, fot. M. Materniak, powiatlubaczowski.pl

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here