Wędliny z Nowego Sioła z nagrodami

0

Tradycyjne wędliny wyrabiane przez Bogusława Szymańskiego z Nowego Sioła zostały docenione podczas dwóch konkursów na Podkarpaciu.

Fot. Bogusław Szymański.

O wyrobach wędliniarskich z rodzinnej masarni Szymańskich z Nowego Sioła pisaliśmy już kilka razy. Produkty znane i cenione w powiecie lubaczowskim od dłuższego czasu, teraz zaczynają odnosić także sukcesy w regionie. Pod koniec maja „kiełbasa sielska z Nowego Sioła”, podczas XVII edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów”, który odbył się w Strzegocicach koło Pilzna, zajęła I miejsce w kategorii produktów regionalnych pochodzenia zwierzęcego. Konkurs zorganizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie, a także Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z całego województwa podkarpackiego.

Bogusław Szymański wziął udział także w czerwcowych XI Targach Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie, gdzie jego wyroby zajęły II miejsce w kategorii „Produkt żywnościowy lokalny lub regionalny lub tradycyjny dopuszczony do obrotu” w ramach Konkursu: „Najlepszy produkt tradycyjny 2017”. Sukces tym większy, iż w targach wzięło udział około 120 wystawców z całego Podkarpacia.

Wędliny z Nowego Sioła cieszą się dużą popularnością ze względu na swój niepowtarzalny smak oraz wysoką jakość wykonania. Wyroby wykonywane są według tradycyjnych receptur, bez użycia sztucznych konserwantów.

Wędliny na terenie powiatu lubaczowskiego można kupić:

– Nowe Sioło 117, w każdy piątek od godz. 15 do godz. 19, zamówienia tel. 662 449 738.
– Sklep Mięso-Wędliny Danuta Dopko, Lubaczów, ul. św. Anny 3A.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here