Lubaczów: Podziel się swoją komórką z innymi

0

W środę (19.04) w Zespole Szkół w Lubaczowie przeprowadzona zostanie akcja #KOMÓRKOMANIA. Nie będzie ona jednak polegała na prezentacji najnowszych modeli telefonów. Jej głównym celem będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy DKMS.

Fot. facebook.com/fundacja.dkms.polska

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych darczyńców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Celem projektu #KOMÓRKOMANIA jest przeprowadzenie w szkole akcji edukacyjno-informacyjnej na ten temat. Osoby, które zdecydują się być dawcą muszą być świadome podjęcia tej decyzji, bo dawca komórek macierzystych daje choremu nadzieję i szansę by żyć.

Dawcą może zostać każda osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, która waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Musi być także zdrowa, nie może cierpieć na choroby przewlekłe i nie może należeć do żadnej z grup ryzyka. Wszelkie wątpliwości względem decyzji o wstąpieniu w szeregi potencjalnych dawców szpiku pomoże wyjaśnić oficjalna strona DKMS – tam każdy znajdzie odpowiedzi, a także przeciwwskazania medyczne do rejestracji w bazie. Pamiętajmy, każdy potencjalny dawca może być zarejestrowany tylko w jednej bazie.

Choć to nie jest pierwsza tego typu akcja w naszym mieście, nowe zarejestrowane osoby są wciąż potrzebne. W Zespole Szkół w Lubaczowie rejestracja prowadzona będzie w środę (19.04) w godz. 7:30-14:30.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here