Mieszkańcy naszego regionu po raz kolejny wykazali się ogromną solidarnością i serdecznością. Podczas niedzielnej (22.10) akcji, organizowana przez Fundację DKMS, w bazie dawców szpiku zarejestrowało się aż 436 osoby.

To wynik, który zapiera dech w piersiach i jest dowodem na niezwykłą gotowość ludzi do niesienia pomocy potrzebującym. W samej siedzibie Gminy Narol, do akcji prowadzonej pod hasłem „Zostań Dawcą Szpiku! Wybierz życie! Uratuj zdrowie Karola i innych Pacjentów!”, do rejestracji stanęło imponujące 256 osób. W Rudzie Różanieckiej liczba ta wyniosła 76, w Tomaszowie Lubelskim – 56, a w Lubaczowie – 48. Te liczby wskazują na to, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wsparciem mieszkańców.

Akcja była prowadzona, by uratować wielu chorych, w tym 30-letniego Karola Kozłowskiego z Lipska w gminie Narol.

Fundacja DKMS nie omieszkała wyrazić swojej głębokiej wdzięczności wobec wszystkich, którzy stanęli w kolejce, aby dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku. To bezcenne gesty solidarności, które potencjalnie mogą uratować życie wielu pacjentom cierpiącym na choroby krwi.

Wielkie słowa uznania należą się także wolontariuszom, którzy ochoczo włączyli się w organizację i przebieg akcji. Bez ich zaangażowania, to wydarzenie nie mogłoby osiągnąć tak imponujących rezultatów. Wsparcia udzielili także samorządowcy, strażacy OSP, czy Koła Gospodyń.

Przeprowadzona akcja to doskonały przykład, jak społeczność lokalna może razem działać, by pomagać innym i wykazywać, że ma wielkie serce.

Zdjęcia z akcji w Narolu, fot. UMiG Narol.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here