Lubaczów: akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku

1

Jak informuje Fundacja DKMS w Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych. W poniedziałek (16.09) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

fot. fraube.files.wordpress.com

W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piaty chory nie znajduje swojego Dawcy. Prawdopodobieństwo jego znalezienia jest bardzo niskie i wynosi od 1:20 000 do 1: kilku milionów, dlatego im więcej osób się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia cierpiącym na nowotwory krwi.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Każdy kto chciałby zarejestrować się w bazie Fundacji może to zrobić w poniedziałek (16.09) w godz. 10:00-17:00 na Rynku Miejskim w Lubaczowie.

Więcej o DKMS i walce z białaczką można dowiedzieć się na stronie Fundacji.

mp, elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here