Zawodnicy UKS MUSASHI Cieszanów na XXIII Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan

0

W dniach od 13 do 16 października 2016 roku w Tauron Arenie w Krakowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan i Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. Nasz kraj i jednocześnie Podkarpacie na Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan reprezentowała grupa zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego MUSASHI Cieszanów.

Fot. K.Wolańczyk.
Fot. K.Wolańczyk.

Karatecy startowali w rożnych grupach wiekowych, począwszy od grupy dzieci, kadetów, juniorów, młodzieżowców, seniorów starszych i weteranów. Najmłodsi karatecy Maciej Wolańczyk i Sebastian Pałczyński mimo wygranych walk w eliminacjach, w następnych rundach musieli niestety uznać wyższość swoich rywali z innych krajów. Dla większości startujących zawodników z UKS MUSASHI Cieszanów był to debiut w zawodach takiej rangi. Poprzez udział w nich karatecy mogli sprawdzić posiadane umiejętności i doskonalić technikę, jak również nabyć doświadczenie w walce ze stresem. Na co dzień trenują pod bacznym okiem sensei Alicji Pałczyńskiej 3 Dan.

Gratulując postawy wszystkim zawodnikom UKS MUSASHI Cieszanów przedstawiamy wyniki osiągnięte przez nich na Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan:

– Alicja Pałczyńska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne seniorek i złoty medal w konkurencji KO-BUDO kata seniorek,

– drużyna w składzie: Aleksandra Dragan, Klaudia Beń i Patrycja Mazurkiewicz – brązowy medal w konkurencji kata drużynowe młodzieżowców,

– Agnieszka Kaczorowska – brązowy medal w konkurencji KO-BUDO kata seniorek,

– Stanisław Kędzior – IV miejsce w konkurencji KO-BUDO kata weteranów.

Należy podkreślić, że wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów, jak również dzięki wsparciu finansowemu rodziców naszych karateków, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy również wszystkim osobom, które zaangażowane były w wyjazd cieszanowskich karateków do Krakowa. Kolejny start jaki czeka naszych zawodników to III Puchar Kraju w Karate Fudokan, który odbędzie się 19 listopada 2016 roku w Cieszanowie – podkreśla Alicja Pałczyńska z Uczniowskiego Klubu Sportowego MUSASHI Cieszanów.

Informacja nadesłana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here