Cieszanowscy karatecy na medal

3
fot. UKS
fot. UKS „Musashi” Cieszanów

W dniach 12-13 kwietnia 2013 r. w Warszawie odbyły się IX Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów w Karate Fudokan. W zawodach uczestniczyło 414 karateków z 37 klubów z całej Polski. Z turnieju 10 medali przywieźli młodzi karatecy z Cieszanowa.

Cieszanów reprezentowała czternastoosobowa grupa karateków z Uczniowskiego Klubu Sportowego „MUSASHI”. Dzięki dobremu przygotowaniu i dużym umiejętnościom cieszanowscy karatecy zdobyli podczas mistrzostw w Warszawie 10 medali (2 złote, 1 srebrny i 7 brązowych). Młodzi adepci trenują pod okiem wicemistrzyni świata w karate Fudokan sensei Alicji Pałczyńskiej. Wyjazd młodych sportowców na zawody był możliwy dzięki dotacji z Miasta i Gminy Cieszanów oraz wsparciu finansowemu rodziców uczestników, za co klub składa serdeczne podziękowania.

Wyniki zawodów:
1. Marek Mikuła – I m w kobu-do kata,
2. Katarzyna Świzdor – I m w kobu-do kata,
3. Paweł Kopciuch – II m w kobu-do kata,
4. Artur Ulicki – III m w kobu-do kata, III m w fuku-go,
5. Jan Mikuła – III m w kobu-do kata, III m w fuku-go,|
6. Rafał Bundyra – III m w fuku-go,
7. Patrycja Mazurkiewicz – III m w kobu-do kata,
8. Aleksandra Dragan – III m w fuku-go, IV m w kobu-do kata,
9. Michał Bielko – IV m w kobu-do kata.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Czyli wszyscy karatecy z tego odłamu zjechali się w jednym miejscu i rywalizowali w kilkudziesięciu kategoriach, tak żeby każdy stanął na podium. Brawo. Kilkaset osób w całej Polsce trenuje ten odłam karate, a ostatni dodano kilkadziesiąt nowych kategorii, tak, żeby każdy wracał na swoją wieś z medalem. Wielki sukces – Gratulacje!

  2. Ty to potrafisz mobilizować dzieci i młodzież do sensownego wysiłku. Czy ty człowieku nie jesteś w stanie zrozumieć, że z tych dzieci (młodzieży) tylko niewielka garstka (jeżeli w ogóle ktoś taki się znajdzie) w przyszłości będzie uprawiać ten sport zawodowo? A na razie takie medale są zachętą dla tej młodzieży do dalszych ćwiczeń. Czy to ma sens? Oczywiście że ma. Po pierwsze są sprawni fizycznie, co ma pozytywny wpływ na ogólnie rozumiany stan ich zdrowia. Po drugie mają zajęcie i ćwiczą hart ducha, dzięki czemu kształtują swoją osobowość i nie szukają źle widzianych rozrywek.
    Chciałbym również zauważyć, że ten styl w Polsce trenuje kilkadziesiąt tysięcy osób, a nie kilkaset. A o tym, że nie jest to żaden odłam, tylko styl z tradycją, dowiesz się z licznych materiałów dostępnych w internecie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here