Młodzi karatecy z Lubaczowa z medalami

2

W miniony weekend odbył się X Międzywojewódzki Turniej Karate Shotokan w Krzyżu Wielkopolskim. W imprezie wzięło udział około 200 osób z 19 klubów z całej Polski. Zawodnicy z Lubaczowa startowali w kategoriach młodzików i juniorów młodszych i zdobyli w sumie 14 medali.

153024990
fot. lubaczow.pl

Międzywojewódzki Turniej Karate Shotokan od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji sportowych w Krzyżu Wielkopolskim. W tym roku w jubileuszowych zawodach uczestniczyły drużyny z: Lubaczowa, Słupska, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Poznania, Pelplina, Chojnic, Czerska, Tucholi, Kalisk, Śliwic, Lińska, Skarszew, Człuchowa, Piły, Krajenki, Złotowa, Drezdenka, Wielenia.

Eliminacje turnieju rozpoczęły się w sobotę po szkoleniu sędziowskim, na którym zostały omówione przepisy dotyczące rozgrywania jiyu-ippon-kumite w kategorii młodzicy starsi, które na zawodach w Krzyżu Wlkp. rozgrywano po raz pierwszy. Natomiast w niedziele oprócz finałowych pojedynków można było zobaczyć pokazy karate, które prezentowali instruktorzy i ich uczniowie z klubów z Pelplina, Tucholi i Ostrowa Wlkp. Po zakończonych konkurencjach nagrody wręczyli: starosta Wiesław Maszewski, burmistrz Zygmunt Jasiewicz, naczelnik Ryszard Jabłonowski, dyrektor Renata Dahmani oraz przedstawiciele innych instytucji: pani Regina Jaworska i pani Joanna Majewska. Nad ocenami czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczyła Katarzyna Suss z Poznania.

Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate z Lubaczowa podczas turnieju zdobyli w sumie 14 medali:

Piotr Czaban – srebro w kata, srebro w kumite

Sylwia Krywko – srebro w kata, srebro w kumite

Kamil Mokrzycki -brąz w kata

Michał Bania – złoto w kata

Wiktoria Załuska – złoto w kata, brąz w kumite

Paulina Połeć – brąz w kata

Klaudia Szaganiec – brąz w kata, brąz w kumite

Hubert Załuski – brąz w kata

Piotr Żulewicz – srebro w kumite

Justyna Oleszycka – brąz w kumite

elubaczow.com, kaj, www.lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here