Lubaczów: Karatecy trenowali pod okiem mistrza z Belgii

0

W weekend w Lubaczowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Koryu Karate Jutsu z Mistrzem Hubert Leanen z Belgii, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 8 dan. Mistrza do naszego miasta zaprosili instruktorzy Lubaczowskiej Akademii Sztuk Walki: Czesław i Dorota Stankiewicz. Treningi odbywały się w sali Publicznego Gimnazjum Nr 1.

Fot. LASW
Fot. LASW

Przez dwa dni zawodnicy z różnych zakątków Polski i Litwy uczestniczyli w warsztatach karate prowadzonych przez mistrza Huberta Leanen z Belgii. Zawodnicy szkolili się z praktycznych zastosowań ruchów kata (układów, walki z cieniem), a także poznali tajniki kyusho jutsu (ataków na punkty witalne). Po bardzo intensywnych i owocnych zajęciach odbyły się także egzaminy na czarne pasy, które przeprowadził mistrz wraz z sensei Czesławem Stankiewiczem, który reprezentuje jego sztukę walki – Koryu Karate Jutsu – w Polsce.

– Trzej zawodnicy Lubaczowskiej Akademii Sztuk Walki: Mariusz Grabowski, Rafał Dec i Łukasz Klatka zdobyli pierwszy stopień mistrzowski Koryu Karate Jutsu – 1 dan, a asystent sensei Czesława Stankiewicza – Ryszard Skwarski (Tomaszów Lubelski) zdał na 2 dan – podsumowują w LASW.

Seminarium było współfinansowane przez Gminę Miejską Lubaczów, w ramach profilaktyki antyalkoholowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here