Lekarstwo nosimy w sobie… w piątek w Lubaczowie rejestracja potencjalnych dawców szpiku

2

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek i stan zdrowia – każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Tych w bazie jest jednak niedobór.

Fot. facebook.com/fundacja.dkms.polska
Fot. facebook.com/fundacja.dkms.polska

Wychodząc na przeciw temu zapotrzebowaniu, w piątek w piątek (22.04) w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia organizowana jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz wymazu z wewnętrznej części policzka.

– By się zarejestrować musisz mieć ukończone 18 lat i ważyć co najmniej 50 kg. W piątek poprosimy Cię o wypełnienie formularza (potrzebny będzie dowód osobisty) i pobranie patyczkiem materiału z wewnętrznej strony policzka… i już – informuje Magdalena Dworak, koordynatorka akcji w Lubaczowie.

Rejestracja odbędzie się od godz. 8.30 do godz. 15.30 w malej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. gen J. Kustronia w Lubaczowie, ul. Kościuszki 161.

Akcja jest organizowana we współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, która jest organizacja pożytku publicznego.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here