Zderzenie osobówki z łosiem w okolicach Piastowa, zwierzę nie przeżyło

10

Szczęśliwie dla kierowcy osobówki, ale tragicznie dla potężnego łosia zakończyło się zderzenie, do którego doszło w czwartkową noc.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

W czwartek (03.09) około godziny 22:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie został powiadomiony o zdarzeniu osobowego opla z potężny łosiem w okolicach Piastowa (gm. Lubaczów). Zwierzę weszło na jezdnie, a kierowca nie zdołał w porę wyhamować. Może on mówić o ogromnym szczęściu, bo całe zdarzenie zakończyło się dla niego jedynie uszkodzeniem pojazdu. Kolizji nie przeżył jednak łoś, którym następnego dnia zajęły się odpowiednie służby.

Policjanci apelują o ostrożność  podczas jazdy, szczególnie w trakcie podróży o zmierzchu i nocą.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

10 komentarze

  1. Nie na kiełbasę tylko do utylizacji. Po pierwsze obowiązujące przepisy nakazują takie postępowanie. Po drugie posunięty rozkład potwierdzał taką konieczność. Do żarłoka: dlaczego piszesz nieprawdę nie znając faktów?

  2. Chyba naginasz troszkę fakty, łoś nie jest zwierzęciem chronionym, (pomimo, że wpisany jest na wpisany na listę gatunków łownych) – to objęty został całorocznym okresem ochronnym. Co nie znaczy że jest zwierzęciem chronionym – bo nie jest.

    Tak wiec te cele naukowe to chyba dla myśliwych wywieszenie sobie w saloniku dla nauki wnuków?.

    Gdybym wiedział, że można sobie od tak gwizdnąć główkę łosia na cele naukowe to odwiedził bym go jeszcze przed „prawdopodobnie” osobami z koła łowieckiego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here