Fot. Nadleśnictwo Lubaczów

W sobotni (04.11) poranek na jednej z dróg w gminie Horyniec-Zdrój doszło do zderzenia pojazdu z rosłym łosiem. Zwierzę niestety nie przeżyło.

Do zderzenia doszło w sobotę (04.11) rano miedzy miejscowościami Dziewięcierz i Werchrata w gminie Horyniec-Zdrój, w terenie leśnym. Jak poinformowało Nadleśnictwo Lubaczów, „kierowcy szczęśliwie nic się nie stało (tylko szkody materialne), ale zwierzę nie przeżyło”.

Zderzenie pojazdu z łosiem to niestety dość częsty incydent na naszych drogach, zwłaszcza w obszarach leśnych, gdzie zwierzęta często przekraczają drogi w poszukiwaniu pożywienia czy schronienia. Stąd służby często przypominają nam o potrzebie ostrożności i odpowiedniej reakcji w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami na drodze.

Warto być czujnym i dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze, zwłaszcza w okolicach lasów i obszarów, gdzie występują dzikie zwierzęta. To nie tylko dbałość o nasze bezpieczeństwo, ale także szacunek dla przyrody, która jest nieodłączną częścią naszego ekosystemu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here