III liga siatkówki: Czarni Oleszyce wygrali z AZS UR Rzeszów

0

Trzecioligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce przyzwyczaili już w tym sezonie swoich kibiców, do długich i emocjonujących pojedynków. Nie inaczej było w minioną sobotę (16.11), kiedy to podejmowali w Oleszycach Akademików z Rzeszowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych, ale dopiero po tie-break’u.

Zanim drużyny rozpoczęły sobotni pojedynek, prawie 450 kibiców było świadkami oficjalnej prezentacji sponsorów drużyny w obecnym sezonie. Na parkiecie pojawił się Paweł Kapel, prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, który jest sponsorem tytularnym drużyny oraz Michał Krupa z SKR Club Obsza, który podobnie jak Piaskownia Nowa Grobla II jest sponsorem strategicznym siatkarzy. Przedstawiciele sponsorów oficjalnie przekazali na ręce drużyny nowe stroje sportowe oraz życzenia sukcesów w lidze.

Chwilę później siatkarze obu drużyn rozpoczęli pojedynek – pierwszy set odbył się pod dyktando gospodarzy i wydawało się, że w tym spotkaniu Czarni mogą w końcu zainkasować komplet punktów. Nie pozwolili im na to jednak zawodnicy z Rzeszowa, którzy już w drugiej odsłonie zdominowali miejscowych. Przegrana partia, nie wybiła jednak z rytmu gospodarzy, którzy pewnie wygrali kolejnego seta. Czwarty set wydawał się być decydującym w kwestii podziału punktów. Na boisku nieco lepiej prezentowali się goście, a prym wśród nich wiódł Pszonka. Miejscowi próbowali ratować się zmianami, ale wygrać seta nie zdołali. O zwycięstwie zdecydował więc tie-break, którego nieco lepiej rozpoczęli akademicy (3:0). Po chwili jednak, do głosu doszli miejscowi i doprowadzili do remisu (3:3). Przy zmianie stron, jednopunktową przewagę mieli gospodarze, którzy od tego momentu mocno ruszyli i po chwili prowadzili już 10:7. Set zakończył się wynikiem 15:13 i to siatkarze z Oleszyc dopisali do swojego konta dwa kolejne punkty.

– Na pochwałę w naszej drużynie zasługują przed wszystkim młodzi zawodnicy, który skutecznie potrafili zastąpić starszych. Widać było, że w tym dniu kilku z nas „nie czuło gry”. Mieliśmy spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki oraz rozegraniem. Wynik 3-2 odzwierciedla dyspozycję obu zespołów – powiedział po meczu Michał Gontarz, kapitan Czarnych Oleszyce.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – AZS UR Rzeszów 3:2 (25:19, 17:25, 25:19, 17:25, 15:13).

SSPS Czarni: Dworak, D. Sałek, Ozga, Nieckarz, Mazur, Gontarz i Kurek (libero) oraz Wnęk, T. Sałek.