Kolejny tie-break siatkarzy z Oleszyc, tym razem przegrany

1

Trzecioligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce, w drugiej kolejce spotkań nowego sezonu, znowu po dwóch pierwszych przegranych setach, rozstrzygnęli pojedynek dopiero w tie-breaku. Tym razem jednak, górą był przeciwnik z Rakszawy.

Sobotnie spotkanie w Rakszawie z tamtejszym TKF ITS Anilaną rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Całkowicie dominowali oni na parkiecie, a u Czarnych szwankowało przede wszystkim przyjęcie. Dwa pierwsze sety wyglądały podobnie i zakończyły się pewnym zwycięstwem miejscowych. Przed trzecią partią, trener Michał Gontarz postanowił zrobić znaczące zmiany w ustawieniu zespołu. W miejsce Harasymowicza pojawił się Daniel Sałek, Jarosław Wnęk został przesunięty na pozycję atakującego, a sam Gontarz zameldował się na przyjęciu. Te zmiany przyniosły oczekiwane efekty. Czarni znacząco uspokoili grę i systematycznie budowali przewagę. Choć gospodarze, w końcówkach kolejnych dwóch setów, dochodzili jeszcze Czarnych, to padły one łupem przyjezdnych.

Mecz, podobnie jak ten sprzed tygodnia, znowu rozstrzygnął się w tie-breaku. Set rozpoczął się dobrze dla zespołu z Oleszyc, który szybko wypracował kilkupunktową przewagę. Niestety, szybująca zagrywka jednego z graczy z Rakszawy, sprawiła sporo kłopotów i miejscowi doprowadzili do wyrównania 11:11. Czarni w samej końcówce mieli swoje okazje do wygrania całego meczu, ale błędy Ozgi w ataku i Pracały w przyjęciu sprawiły, że z wygranej mogli cieszyć się siatkarze z Rakszawy.

Podobnie, jak w pierwszym meczu z Jasłem, także i teraz gramy od początku młodymi zawodnikami, którzy nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w lidze. To obarczone jest ryzykiem, z którego zdajemy sobie sprawę. Tydzień temu doskonale zagrał Tomasz Sałek, a dość słabo Jarek Wnęk. Dziś było całkowicie odwrotnie i Jarek doskonale zastąpił kolegę na ataku. Jeśli młodzi zawodnicy nabiorą doświadczenia i ustabilizują formę, to możemy myśleć o wygranych z każdą drużyną w lidze – powiedział po meczu Michał Gontarz, trener Czarnych Oleszyce.

TKF ITS Anilana Rakszawa – SSPS PBS Czarni Oleszyce 3-2 (25-16, 25-17, 23-25, 23-25, 15-12).

SSPS PBS Czarni: Harasymowicz, Nieckarz, Mazur, T. Sałek, Ozga, Wnęk i Pracało (libero) oraz Gontarz, D. Sałek.

Wyniki 2. kolejki spotkań III ligi siatkarzy:

MOSiR Brzozovia Brzozów – SMS NEOBUS Niebylec 1:3 (20:25, 19:25, 25:16, 24:26)
AZS UR Rzeszów – SST Lubcza Racławówka 0:3 (24:26, 12:25, 16:25)
LKS Głogovia Głogów Młp. – UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia 3:2 (25:20, 17:25, 26:24, 22:25, 15:6)
MKS MOSiR Jasło – UKS Tęcza Sędziszów Młp. 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 15:25)
TKF ITS Anilana Rakszawa – SSPS PBS Czarni Oleszyce 3:2 (25:16, 25:17, 23:25, 23:25, 15:12)