Lubaczów: Młodzi karatecy powalczą w sobotnim turnieju

0

W sobotę (14.04) w hali Zespołu Szkół w Lubaczowie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Karate Federacji WORLD SHOTOKAN INSTITUTE – POLAND o Puchar Burmistrza Lubaczowa oraz Starosty Powiatu Lubaczowskiego, w którym udział weźmie ponad 170 młodych karateków z całej Polski.

Plakat: Turniej karate w Lubaczowie.

Organizatorem turnieju jest Sensei Arkadiusz Kołodziej /4 Dan/ Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate Powiatu Lubaczowskiego. Turniej rozegrany zostanie w konkurencji kata i kumite indywidualnego z podziałem na następujące kategorie wiekowe: supermłodzicy /2004 i młodsi/, młodzicy /2003-2001/ oraz młodzicy starsi /2000-1998/. MUKK Powiatu Lubaczowskiego należy do World  Shotokan  Institute – Poland, który jest Ogólnopolskim Związkiem Sportowym. Zawodnicy klubu, który istnieje od trzech lat odnoszą znaczące sukcesy na  arenie ogólnopolskiej, tylko w roku ubiegłym na  Pucharach Polski W.S.I. POLAND zdobyli 36 medali w tym 10 złotych.

Celem turnieju, oprócz popularyzacji karate jako sportu, jest  upowszechnianie dalekowschodnich sztuk i sportów walki oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego.

elubaczow.com, ds, MUKK PL

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here