Lubaczów: Trwa przebudowa miejskiego Rynku – galeria

19

Trwa przebudowa miejskiego Rynku. Z krajobrazu centrum miasta zniknęły kolejne drzewa. W najbliższym czasie wycięte mają zostać także drzewa przy Cerkwi św. Mikołaja, bo to tam przeniosły się ptaki, które „brudzą” w centrum.

Inwestycja pn. „Przebudowa Rynku – centrum historycznego układu urbanistycznego miasta Lubaczowa” realizowana jest w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, jako projekt „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa”. Całkowita wartość to prawie 1,5 mln euro z czego ok. połowy pochłoną prace w Lubaczowie. Wkład własny samorządu wyniesie ok 70 tys. euro. Projekt, oprócz przebudowy Rynku, zakłada także utworzenie w Lubaczowie Biura Informacji Turystycznej i organizację wspólnych imprez z ukraińskimi partnerami. W Jaworowie za unijne pieniądze również zmieniany będzie rynek, odnowiona zostanie scena letnia i Dom Narodowy.

Koszt inwestycji, którą realizuje firma Erbud  to prawie 3,3 miliona złotych. Termin wykonania to 30 kwietnia 2013 roku.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

19 komentarze

  1. „W najbliższym czasie wycięte mają zostać także drzewa przy Cerkwi św. Mikołaja, bo to tam przeniosły się ptaki, które „brudzą” w centrum.” Czy to oficjalne stanowisko władz miasta? Większej bzdury, jak żyję, nie słyszałem. A jak się przeniosą na Niwki, to wykarczuje się las??

  2. Nooo nareszcie nie bedziemy patrzec na połamane i obes… ławki, siąśc gdzie nie było a piszecie że siedzieliście:) gdzie?? chyba na drzewach:) jestem ogromnie wdzięczna ludziom co to zmieniaja, nie bedzie wstydu przed innymi miastami. POCHWALAM OGROMNIE I TRZYMAM KCIUKI ZA NOWE POMYSŁY:D

  3. Tak, wszystko ładnie, pięknie ale czy ktoś pomyślał o młodzieży która po jekcjach spędzała tam czas. Wiem, wiem że zaraz pojawi się grupa starszych ludzi mówiących „oni tam tylko na wagary chodzili”, „tam tylko potrafili pić tanie wino”.
    Ciekawe gdzie oni teraz mają się podziać? W barach, spelunach, stacji PKS czy może i w kościele? Niech rada miasta też o tym pomyśli bo moim zdaniem to też jest ważne.

  4. Do Ja@ Większej bzdury nie słyszałem. Przecież będą mieli gdzie chodzić, po przebudowie też będą ławki i będzie można posiedzieć tylko że w przyjemniejszym otoczeniu. Najlepiej to nic nie robić, żadnych remontów, żadnych prac bo przez kilka miesięcy nie będzie gdzie usiąść. Remontów dróg też nie robić, bo przez jakiś czas będą utrudnienia w ruchu?

  5. Pomimo całego zamieszania wokół wycinki drzew(nie dziwi mnie,że budzi ono kontrowersje)muszę przyznać ,ze dotychczasowa formuła parku mnie przynajmniej nie przyciągała :/ mam nadzieję,że efekt końcowy obecnych prac będzie zadowalający na tyle byśmy znowu nie musieli pisać dziesiątek pustych postów. 🙂

  6. Ten park po wycince drzew ukazał całe swoje ” piękno” – wygląda jak po wojnie , te połamane ławki to okropny widok , jeśli to jest nasza wizytówka na zewnątrz to ja dziękuje . To jest rynek a nie park , tylko przez przypadek ktoś kiedyś posadził drzewa bo nie wiedział co ma zrobić . Ozdobą każdego miasta jest rynek – ładny rynek , a nie noclegownia dla ptaków .

  7. nareszcie odsłonieto rynek, kamieniczki i piekno Lubaczowa, bo jest naprawdę ładny, zobaczymy jak skończy się przebudowa albo odnowa rynku, kiedyś był to wielki parking dla furmanek, dzisiaj będzie po remoncie ozdobą miasta i miejscem spotkań , myślę sobie, że wyciete drzewa pójdą do sprzedaży, przypominam wszystkim mieszkańcom Lubaczowa nawet mieszkającym gdzieś w Polsce, że park znajduje się na ul, Sobieskiego naprzeciw muzeum, władze miasta kiedyś oddały go do powiatu, więc wszystkie żale należy kierować do dyr, muzeum albo władz powiatu

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here