Silne mrozy – nie zapomnijmy o osobach bezdomnych i potrzebujących pomocy

0
fot. elubaczow.com

Noc z czwartku na piątek ma być najzimniejszą w tym roku. Temperatura w naszym regionie może spaść nawet do -32 stopni Celsjusza. W związku z niskimi temperaturami apelujemy by zwracać szególną uwagę na osoby bezdomne, nietrzeźwe i śpiące np. w piwnicy – pisze BM przez reporter.elubaczow.com.

W przypadku, gdy natkniemy się na osobę, która według nas potrzebuje pomocy wystarczy poinformować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112, bądź zawieźć lub zaproawdzić daną osobę do zorganizowanej przez Urząd Miasta „ogrzewalni”, która dziala od 30 stycznia br. aż do odwołania. Pomieszczenie to znajduje się w piwnicach budynku byłej Przychodni Rejonowej przy ul. Kopernika 1 – wejście od strony kotłowni. Czynna jest codziennie w godzinach od 20:00 do 7:00.

Natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Wyszyńskiego 4 organizuje ciepły posiłek dla potrzebujących, który wydawany będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30.

Jak co roku, miejsca noclegowe i ciepły posiłek dla potrzebujących oferują także właściciele Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczinczego „OSTOJA” w Podemszczyźnie (gm. Horyniec0Zdrój). Warunkiem jest stosowanie się do regulaminu mieszkańców i zakaz spożywania alkoholu. Informacje w tej sprawie pod nr. tel. 16 631 30 14  lub w siedzibie zakładu.

BM by reporter.elubaczow.com, pah, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here