Sezon grypowy w pełni. W lubaczowskim szpitalu ograniczenia odwiedzin

1

Szpitale i przychodnie zdrowia odnotowują coraz więcej zachorowań na grypę. Sytuacja ta dotyczy także naszego powiatu. Chorych jest tak dużo, że lekarze wprowadzili ograniczenie odwiedzin pacjentów w lubaczowskim szpitalu.

Początek roku to zawsze czas wzmożonych zachorowań na grypę.

– Od 1 do 28 stycznia w powiecie lubaczowskim odnotowaliśmy 1232 przypadki zachorowania i podejrzenia zachorowania na grypę – mówi dla Życia Podkarpackiego dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie Tomasz Lichacz.

W styczniu 72 mieszkańców naszego województwa trafiło do szpitali. Lekarze dostrzegając tak sporą liczbę zachorowań na grypę i inne choroby grypopochodne wnioskowali o całkowity zakaz odwiedzin. Dyrektor lubaczowskiego szpitala powiatowego Stanisław Bury przychylił się do tej prośby i od 24 stycznia wprowadził całkowity zakaz odwiedzin. Choć powodów do szczególnego niepokoju nie ma, to przyjęto ograniczenie do jednej osoby u jednego pacjenta. Obostrzenia podyktowane są ochroną osób z obniżoną odpornością przed niebezpieczeństwem. Zwłaszcza, że powikłania pogrypowe mogą doprowadzić nawet do zapalenia mięśnia sercowego, a w skrajnych przypadkach – do zgonu.

Ograniczenia odwiedzin pojawiły się również w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym „OSTOJA” w Podemszczyźnie, w którym stacjonarną opieką długoterminową objętych jest ponad stu pacjentów.

Chcąc ustrzec się przed grypą warto pomyśleć o szczepieniu. Przeciwko tej chorobie można szczepić nie tylko jesienią, ale także zimą.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here