Galeria: Tak teraz wygląda lubaczowski Rynek!

50

Od wycinki drzew rozpoczęła się początkiem roku przebudowa miejskiego Rynku. Wycinka wzbudziła i nadal budzi wśród mieszkańców sporo skrajnych emocji. Świadczą o tym maile i telefony kierowane także do naszej redakcji. Rynek (a może park?) po wycince największych drzew całkowicie odmienił swoje oblicze. „To dopiero początek prac, a efekt będzie imponujący” – przekonują mieszkańcy pozytywnie nastawieni do inwestycji. „Zniszczono płuca naszego miasta” – mówią przeciwnicy.

My ocenę pozostawiamy każdemu indywidualnie i poniżej prezentujemy galerię najbardziej aktualnych zdjęć z centrum naszego miasta wykonanych przez serwis lubaczow360.pl

 

Możecie zobaczyć także INTERAKTYWNĄ PANORAMĘ na stronie serwisu klikając w poniższy obrazek.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

50 komentarze

 1. Miał duszę jak cholera, szczególnie w postaci stad gawronów i ławek obes……..ych, wydających wspaniałe zapachy szczególnie tuż po deszczu.
  Nareszcie powiał wiatr modernizacji i rozwoju tego zadupia w końcu będzie gdzie Nowy Rok witać jak inni mieszkańcy miast a nie pod MOK na ulicy.
  Jak komu gorąco i chce cieni to niech idzie do „starego parku” lub siedzi w domu.

 2. to piszcie do muzeum ,starosty, oni odpowiadają za to, że właściwy stary park w lubaczowie straszy, a w rynku bym wycięla jeszcze z 6 drzew, gawrony zaczęły nadal siadać na drzewach i za przeproszeniem s,,,,ć , a duszy tam nie było tylko ci co pokątnie pili alkohol i palili papierosy, też mi ;wielkie płuca miasta, wyjedź na wieś i masz płuca, a tu zróbmy wreszcie porządek,

 3. Widzisz – taka jest różnica. Kiedyś nie tylko było trudno znaleźć wolną ławkę, ale i ciężko było się przez park przebić (poważnie, niektórymi chodnikami ciężko było przejść), w tej chwili za to świeci pustkami (lub nielicznie zaludniony przez amatorów taniego wina) i wali gównem, delikatnie mówiąc. Dlatego mimo tego, że sam spędziłem tam wiele ciekawych chwil, to jestem obecnie jak najbardziej za rozbiórką tego dziadostwa i zbudowania tam czegoś reprezentatywnego.

 4. Ja jestem zdania że każda zmiana w tym miejscu wyjdzie mieszkańcom na dobre.
  Wszyscy dokładnie wiecie że nie było gdzie usiąść , nawet przejść się nie dało żeby w jakieś g..no nie wejść.Ławki… jakie ławki to były jakieś kloce z wystającymi śrubami i drutami.Szczerze w tym miejscu najbardziej musiałem pilnować swojego syna żeby się na coś nie nadział,jeszcze ta studzienka na jednym z trawników „zamknięta”do polowy,wystające ostre kamienie w koło tej budy na środku.

 5. Bardzo dobrze nie wiem czego miałbym żałować zasranych połamanych ławek, smrodu, meneli pijących wieczorami, że strach przejść,koślawych alejek, starych pokrzywionych drzew( nie wiem dlaczego zostawiono jeszcze kilka) chorych kasztanów co w lipcu już nie mają liści, taki rynek może był fajny 20 lat temu. to nie Katowice żeby płakać za kilkoma drzewami jak ktoś chce przyrody to ma jej ile chce parę kilometrów od Lubaczowa najlepiej jeszcze wygasić latarnie a do miasta wjazd tylko konno furmankami. polecam zobaczyć wizualizacje przyszłego parku linki wpis Tomka wyżej PIĘKNY!!!!

 6. Nie wiem jak to ocenić, w sumie drzewa posadzili sowieci w 1940 r. razem z pomnikiem lenina w płd. części, z którym potem wokół parku latali żydzi w czerwcu 1941r.
  Ten park miał swoją historię i swój czar i oczywiście swoje wady. Trzeba mieć niezwykłą odwagę, żeby brać na swoje barki taką decyzję.Niestety nie mi to oceniać. Władza legalnie wybrana ma takie prawo!

 7. Powiem jedno, NARESZCIE ktoś coś z tym zrobił. Amen. Ludziom się nie dogodzi, niektórzy mieli sentyment do obe$ranych przez ptaszki ławek, cóż zrobimy.. ciekawą mają percepcję. Śmiem twierdzić.. ba, jestem przekonany, że jeszcze im kopara opadnie jak zobaczą efekt końcowy. Nie rozumiem dlaczego większość mieszkańców boi się zmian… „Park” w końcu przestanie być gówniany, mówiąc dosłownie.

 8. Uważam, że ludzie podchodzą negatywnie do tego projektu z tego względu, iż nie ma żadnego parku w naszym mieście. Dużych pieniędzy na odnowienie „starego parku” chyba nie potrzeba. Wystarczy zrobić tam ławki, mosty, muszle, od czasu do czasu skosić trawe, tak jak to było dobrych kilka lat temu. Chyba wszyscy pamiętamy niedzielne spacery z rodziną, wieczorne koncerty pod „muszlą”. Kiedyś to wszystko tętniło życiem. Jestem niemal pewien, że gdyby było znów takie miejsce to większość ludzi nie miałaby nic do modernizacji rynku. Dziwicie się gdy mieszkańcy protestują, że ktoś odbiera im ostatnią zieleń?

  Dla tych którzy piszą, że park jest przy ulicy Sobieskiego proszę aby się tam przeszli kiedyś i zobaczyli co zostało z tego wspaniałego niegdyś miejsca. Jedyne co tam jest to trawa po pas (w lecie) i śmierdząca woda w „rowie”.

 9. Moim zdaniem to miejsce w centrum już wygląda lepiej niż do tej pory.
  A po zakończeniu prac będzie cudownie.
  Ktoś napisał że to były „zielone płuca miasta”.
  Jeżeli to były płuca to bardzo cherlawe jak u grużlika.
  Ale jakie płuca taki organizm(miasto).

 10. ten park jak go nazywasz to miejski szalet; rano s….ą wrony, w ciągu dnia psy, wieczorem i nocą imprezowicze, a tak w ogóle to nie jest park, naucz się w końcu historii Lubaczowa, to mirjsce tz.parkiem stało się w czasach komuny, dzięki czynom partyjnym, wcześniej był to „parking dla furmanek” i miejsce uroczystości, dzisiaj już wygląda to lepiej, jak zrobią ,mam nadzieję będzie naprawdę fajnie, co wtedy powiesz, wiadomo czepisz się czegoś innego .taki charakterek , do … a najpiękniejsze to Mazury

 11. W końcu wycieli paszkwilowe, przerośnięte, wykrzywione drzewa. Miejsce schronienia obsrajdachów, meneli szczających i srających. A dla ekoistów – jak chcecie drzew, to zapraszam do lasów. Nasz powiat to jeden wielki, dziki las…

 12. Jak mozna bylo tak zniszczyc park???? Twórca tego jakże zmysłowego projektu powinien zostać wychłostany :). Park był ok,tylko trzeba było zrobić ładne alejki,ławki i pozbyć sie ,,żuli” ale po najniższej linii oporu zrobiono SYF!!!!

 13. oj, co ty nie powiesz, syf to był ,a teraz widać kamieniczki, ludzi spacerujących, ratusz , zrobiło się miastowo, mogą wyciąć jeszcze kilka drzew, nie zaszkodzi, będzie czyściej, jaśniej, piękniej, pozdrawiam wszystkich niezadowolonych, uśmiechnijcie cię

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here