Wicemistrzyni świata w karate Fudokan z Cieszanowa

9

W dniach 14-18 grudnia br. w stolicy Serbii Belgradzie odbyły się 4. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Fudokan. W zawodach wzięło udział 1200 karateków z całego świata. W kadrze Polski na tych mistrzostwach wystąpiły zawodniczki trenujące na co dzień w sekcji karate tradycyjnego Fudokan przy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie – Alicja Pałczyńska (Cieszanów) i Patrycja Mazurkiewicz (Narol Wieś). Alicja przywiozła z zawodów dwa srebrne medale, a Patrycja doskonale zadebiutowała!

Alicja Pałczyńska startowała w trzech konkurencjach. W fuku-go czyli dwuboju składającym się z kata i kumite (walka) zdobyła srebrny medal i jednocześnie tytuł wicemistrzyni świata, w konkurencji kata drużynowym srebrny medal, zaś w kata indywidualnym uplasowała się na 4 miejscu.

Bardzo dobrze radziła sobie na mistrzostwach także młoda zawodniczka Patrycja Mazurkiewicz, która debiutowała w kadrze narodowej karate tradycyjnego Fudokan. Pokazała się z dobrej strony startując w konkurencji kata i kihon kumite. Mimo że nie zdobyła medali świetnie radziła sobie w rywalizacji z bardziej utytułowanymi rywalkami.

Reprezentantki Polski składają serdeczne podziękowania władzom Miasta i Gminy Cieszanów oraz Miasta i Gminy Narol za umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Fudokan w Belgradzie.

Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.