Horyniec-Zdrój: NZOL „Ostoja” w Podemszczyźnie się rozbudował

2

We wtorek (27.09) w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym „Ostoja” w Podemszczyźnie (gm. Horyniec-Zdrój) uroczyści oddano do użytkowania nowy budynek. Zakład sprawuje stacjonarną opiekę długoterminową nad 80-cioma pacjentami przewlekle chorymi. Nowy budynek spełnia najwyższe standardy i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uroczystego otwarcia dokonali: Waleria i Wacław Rejman, właściciele zakładu, posłowie Piotr Tomański i Marek Rząsa, wojewoda Małgorzata Chomycz, radny sejmiku wojewódzkiego Maciej Lewicki  i starosta lubaczowski Józef Michalik. Obiekt poświęcił ojciec Waldemar Czerwonka, Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Horyńcu-Zdroju.

Jak podkreślali zaproszeni goście najważniejszym czynnikiem odpowiedniej realizacji usług zdrowotnych jest czynnik ludzki, czyli odpowiednio przeszkolony i wykwalifikowany personel. Niezwykle istotne są jednak także warunki lokalowe i odpowiednie zabezpieczenie w zakresie sprzętu i wyposażenia, a nowy budynek spełnia najwyższe standardy w tym zakresie.

Fot. Michał Jabłoński, www.mjablonskiphotos.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here