36-latek stracił 67 tys. zł – oszust podszył się pod pracownika banku

450-lecie Oleszyc
Podobne wpisy

We wtorek, 1 kwietnia, do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie zgłosił się 36-letni mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił ponad 67 tys. zł.

Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który zgłosił się do lubaczowskich policjantów poinformował, że telefonicznie skontaktował się z nim rzekomy pracownik banku. Rozmówca ostrzegł, że ktoś wyrobił duplikat jego karty bankomatowej i próbuje zaciągnąć na niego kredyt. W trosce o swoje oszczędności 36-latek postępował zgodnie z instrukcjami fałszywego bankowca. Zlecono mu wypłatę środków z konta oraz wpłatę gotówki na tzw. bezpieczne konto techniczne poprzez wpłatomat. Niestety, działając pod presją i w poczuciu zagrożenia, mężczyzna stracił w ten sposób ponad 67 tysięcy złotych.

To nie pierwsze tego typu oszustwo w naszym regionie. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Pracownicy banków nigdy nie proszą o wypłacanie gotówki ani przekazywanie pieniędzy na inne konta. Nigdy nie proszą też o przekazywanie danych dostępowych ani o autoryzowanie podejrzanych transakcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zakończyć rozmowę i skontaktować się z bankiem bezpośrednio lub udać się na najbliższą komendę policji.

2 komentarze
  1. Nie ma sensu iść na komende lepiej zadzwonić na 112 zgłaszają sprawe do cbzc i szybciej działają (a na komendzie w Lubaczowie to jeszcze sobie poczekasz)

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

450-lecie Oleszyc
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane