Trener Konrad Wójtowicz zostanie w Pogoni-Sokole na kolejne dwa sezony.

Trener Pogoni-Sokoła Lubaczów pozostaje szkoleniowcem pierwszej drużyny na kolejne dwa sezony. Klub, zaraz po wywalczeniu awansu do III ligi, przedłużył kontrakt z Konradem Wójtowiczem.

Przypomnijmy, że Konrad Wójtowicz przejął drużynę początkiem października 2023 r., kiedy to klub zdecydował się zakończyć współpracę z trenerem Sokolenką. Zmiana pozytywnie wpłynęła na piłkarzy, bo pod wodzą obecnego szkoleniowca niebiesko-biało-niebiescy rozegrali 23 spotkania, z czego wygrali 18, trzykrotnie dzielili się punktami, a tylko dwa razy schodzili z boiska bez punktów. Także bilans bramkowy podopiecznych lubaczowskiego trenera jest okazały – 68 bramek strzelonych i straconych jedynie 19 goli.

Tak dobre wyniki dały wspaniały efekt dla lubaczowskiej piłki. Klub pierwszy raz w swojej historii zagra na poziomie makroregionalnym (III Liga, grupa IV). W ocenie Zarządu Klubu byłoby to niemożliwe, gdyby nie ogromny wkład pracy trenera Konrada Wójtowicza.

– Trener Wójtowicz jest osobą, która ma plan budowy silnej drużyny w Lubaczowie. W zakończonym sezonie udowodnił, że jego wizja gry jest słuszna i ten plan realizuje. Chcemy dalej iść tą drogą, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu – powiedział prezes Robert Machczyński po podpisaniu kontraktu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here