W czwartek (30.05) będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień, w którym wierni Kościoła zgłębiają misterium obecności Chrystusa w Kościele poprzez dar Eucharystii. W tym dniu idą w procesjach. Sprawdźcie więc trasę tegorocznego pochodu w Lubaczowie.

Dla wszystkich mieszkańców Lubaczowa przygotowana została uroczysta msza święta, która odbędzie się o godzinie 9.30 w kościele św. Karola Boromeusza. Eucharystię celebrować będą księża z obydwu parafii. Po Liturgii ruszy procesja eucharystyczna do Konkatedry. Tradycyjnie, na trasie procesji zostaną ustawione ołtarze. Pierwszy będzie ulokowany przy ulicy Unii Lubelskiej, przed posesją Państwa Rozmusów, drugi przed Miejskim Domem Kultury, trzeci przy ulicy Rynek, przed sklepem pana Jana Żukowicza, a ostatni przy Sanktuarium. Na zakończenie procesji odbędzie się uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W dzień Bożego Ciała odprawione zostaną także inne msze święte. W Konkatedrze o godzinach 6.30, 8.00, po zakończeniu procesji oraz o 18.00 (w kościołach filialnych – o godzinie 16.00). Ponadto w oktawie Bożego Ciała, zaplanowano procesję ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

Natomiast w Kościele pw. św. Karola Boromeusza układ mszy świętych przedstawia się następująco: o godz.: 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00. W oktawie Bożego Ciała, po mszy św. wieczornej, także odbywać się będą procesje Eucharystyczne wokół Kościoła.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. Nie wnikam o Rodo, ale gdzie mieszkają Ci słynni państwo Rozmus??? Nazwisko znane w mieście, ale gdzie mieszkają Ci najbardziej znani państwo Rozmus? Może podajcie adres, będzie łatwiej. A sklep pana Żukowicza to który to?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here