W czwartek, 8 czerwca, wypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu wierni Kościoła katolickiego idą w procesjach. Sprawdźcie trasę tegorocznego pochodu w Lubaczowie.

W Kościele katolickim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana jest potocznie Bożym Ciałem. Centralnym punktem obchodów jest msza święta i procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W Lubaczowie Liturgia dla mieszkańców z całego miasta odprawiona zostanie przez księży z obydwu parafii w Konkatedrze o godz. 9.30. Po niej, o godz.10:30 wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Karola Boromeusza. Pierwszy ołtarz ulokowany zostanie przy ul. Rynek, drugi przy MDK-u, trzeci na ul. Unii Lubelskiej przy posesji Państwa Rozmusów, a czwarty – przy kościele św. Karola Boromeusza. Tam odbędzie się zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

– Zwracamy się z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków. – mówią księża.

Tego dnia w Konkatedrze odprawione zostaną msze święte o godz. 6.30, 8.00, 13.00 i 18.00, a w kościołach filialnych – o godz.16.00. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa wyruszy o godz. 17.30.

Natomiast w kościele św. Karola Boromeusza msze święte rozpoczną się o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00. W oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół Kościoła odbywać się będą po mszy św. wieczornej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here