W czwartek (16.06) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Tego dnia w Lubaczowie zaplanowano kościelne uroczystości, które związane będą także z utrudnieniami w ruchu.

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej) to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki. Jest ono nakazane i ruchome – wypada 60 dni po Wielkanocy. Ma wyjątkowo piękną oraz uroczystą oprawę.

W tym roku w Lubaczowie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się o godz. 9:30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza. Liturgii przewodniczyć będzie Bp Mariusz Leszczyński. Następnie wyruszy Procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Ostatni znajdować się będzie przy lubaczowskiej Konkatedrze.

– Zapraszamy grupy modlitewne do wzięcia chorągwi, dziewczynki szczególnie I Komunijne i rocznicowe w albach do sypania kwiatów. Zapraszamy również Harcerzy i Zuchów – mówią księża.

W związku z organizacją procesji, kierowcy będą mieli utrudniony ruch w centrum Lubaczowa.

PZ, elubaczow.com

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here