W ostatnich dniach w Lubaczowie doszło do oszustwa na pracownika socjalnego. Złodzieje coraz częściej wykorzystują sytuację osób starszych i samotnych, wmawiając im, że oferują pomoc medyczną, rzeczową lub finansową.

Chcąc uniknąć tego rodzaju oszustw, warto zawsze sprawdzić tożsamość osoby przedstawiającej się jako pracownik socjalny. Jak to zrobić? Najlepiej skontaktować się z lokalny Ośrodkiem Pomocy Społecznej i zapytać, czy dana osoba jest zatrudniona w placówce.

Warto pamiętać też, że pracownicy socjalni przychodzą w konkretnym celu – np. weryfikacji informacji, sprawdzeniu aktualnej sytuacji podopiecznego czy przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego. Nie żądają zapłaty za swoją wizytę ani nie pobierają żadnych pieniędzy jako zaliczki czy opłaty za usługi.

Jeśli doświadczycie sytuacji, w której ktoś próbuje Was oszukać podając się za pracownika MOPS lub innej instytucji, natychmiast powiadomcie Policję. Ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie dawać się zwieść podstępnym działaniom oszustów. Odpowiednia ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here