Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

0

Jak co roku, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii organizuje akcję doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Rozpocznie się ona 18 kwietnia i potrwa do 26 kwietnia. Działania obejmą całe województwo podkarpackie.

Jest to kontynuacja programu szczepień z lat ubiegłych, mająca na celu ochronę zdrowia zwierząt oraz ludzi. Szczepienie lisów będzie przeprowadzane poprzez rozrzucenie szczepionki doustnej z samolotów oraz ręczne wyłożenie. Przynęta, zawierająca płynną szczepionkę, będzie posiadać specyficzny zapach, który sprawia, że staje się ona atrakcyjna dla lisów.

W trakcie trwania akcji szczepienia oraz przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie mięsożernych zwierząt domowych w zamknięciu na obszarach, gdzie przeprowadzane są szczepienia. W przypadku kontaktu zwierzęcia domowego z przynętą, należy zgłosić się do lekarza weterynarii. Trzeba pamiętać również, że kontakt człowieka ze szczepionką wymaga konsultacji medycznej.

Dodatkowo, w okresie akcji zaleca się wstrzymanie się od polowań. Dzięki odpowiedniej organizacji i zaangażowaniu wszystkich zaangażowanych stron, akcja szczepień powinna przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here