Gmina Horyniec-Zdrój kontynuuje inwestycje w infrastrukturę sportową i niebawem ogłosi przetarg na budowę nowego zaplecza stadionu. Zobaczcie jak prezentuje się wizualizacja planowanej inwestycji.

Gmina Horyniec-Zdrój nie zwalnia tempa i kontynuuje inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej. Po tym jak, we wrześniu ubiegłego roku uroczyście otwarto nowoczesny stadion, teraz samorząd przymierza się do budowy jego zaplecza. Prace związane z dokumentacją projektową na przebudowę budynku klubowego zbliżają się do końca, a sam budynek wkrótce zostanie całkowicie rozebrany, ustępując miejsca nowemu obiektowi spełniającemu wszystkie potrzeby sportowe oraz rekreacyjne.

Nowy budynek klubowy będzie wyposażony w nowoczesne udogodnienia, takie jak szatnie dla gości i gospodarzy z oddzielnymi prysznicami, szatnię dla sędziów z prysznicem, pokój konferencyjny z aneksem kuchennym, magazyn, pomieszczenie na saunę oraz biuro. Cały obiekt będzie również samowystarczalny energetycznie, dzięki instalacji fotowoltaicznej, pompie ciepła oraz studni głębinowej, które zostaną wykonane w ramach planowanych robót.

Dodatkowo, przy istniejącej wiacie powstanie mały plac zabaw dla najmłodszych, a także nowe nasadzenia, które z pewnością wzbogacą otoczenie stadionu.

Szacowany koszt całej inwestycji to około 2 000 000 złotych, a środki na ten cel pochodzą z jesiennego naboru programu Polski Ład. Prace projektowe prowadzi firma GEOBUD z Lubaczowa, która dba o to, aby nowe zaplecze stadionu sprostało oczekiwaniom zarówno sportowców, jak i mieszkańców gminy.

Inwestycja ta stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury sportowej oraz rekreacyjnej w naszej gminie i zapewne spotka się z pozytywnym przyjęciem ze strony lokalnej społeczności. Liczę, że nowe zaplecze stadionu stanie się miejscem, które będzie sprzyjać aktywności fizycznej oraz integracji społecznej – mówi Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis.

Oto wizualizacja inwestycji opracowana przez firmę GEOBUD.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here