W niedzielę, 10 września, mieszkańcy Horyńca-Zdroju mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – oficjalnym otwarciu zmodernizowanego stadionu sportowego. Wśród gości znalazł się m.in. były reprezentant Polski Włodzimierz Lubański.

Uroczystości rozpoczęły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju, gdzie mieliśmy zaszczyt gościć legendę polskiego futbolu, Włodzimierza Lubańskiego. Spotkanie z nim poprowadził Mikołaj Mach, a uczestnicy mieli okazję usłyszeć fascynujące historie związane z piłką nożną i karierą tego wyjątkowego sportowca. Następnie wszyscy przenieśli się na stadion, aby dokładnie przyjrzeć się nowym udogodnieniom.

Oficjalne otwarcie stadionu było momentem pełnym dumy i wzruszeń. Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Robert Serkis, przywitał licznych gości, w tym poseł na Sejm Teresę Pamułę, senatora Mieczysława Golbę – prezesa podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz starostę lubaczowskiego Zenona Swatka.

Nowoczesny stadion w Horyńcu-Zdroju jest teraz gotowy, aby służyć jako miejsce rywalizacji sportowej, treningu młodych talentów i organizacji różnorodnych imprez kulturalnych. To z pewnością wielki krok naprzód dla społeczności lokalnej i miłośników sportu w całej okolicy. Zadowolenia z nowego obiektu nie krył m.in. Paweł Maksymiec, prezes lokalnego klubu Zdrój.

Na stadionie w Horyńcu-Zdroju zmodernizowana została płyta boiska z odwodnieniem i automatycznym nawodnieniem, pojawiło się także nowe oświetlenie. Przy obiekcie dodatkowo powstały boiska wielofunkcyjne i treningowe. Nowoczesna infrastruktura pozwoli na organizację wielu wydarzeń sportowych (np. mecze piłkarskie na poziomie III ligi) oraz zapewni lepsze warunki treningowe dla lokalnych drużyn.

Wyremontowany stadion sportowy, to jedna z wielu inwestycji w gminie realizowanych w ostatnich latach, która przekłada się na rozwój tej miejscowości i najbliższej okolicy.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

11 komentarze

    • Opowiedz o tłustych kotach, które dzięki PiS do polityki wchodziły z pustym portfelem. Dziś, dzięki zasiadaniu w Spółkach Skarbu Państwa, obracają milionami na własnych, prywatnych kontach. Często zajmując stanowiska w przedsiębiorstwach, o których wcześniej nie mieli nawet pojęcia o ich istnieniu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here