W piątek (1 marca) obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia, na terenie całej Polski odbywał się Bieg Tropem Wilczym, który zgromadził ponad 50 tysięcy uczniów z 440 szkół. Wśród nich znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Podczas uroczystości, uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorem szkoły Bolesławem Dydykiem, zgromadzili się przy szkolnej flagi, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkim wprowadzeniu, uczestnicy przystąpili do biegu na wyznaczonej wcześniej trasie.

Wszyscy biegacze zostali nagrodzeni medalami i upominkami, które wręczali organizatorzy, a także otrzymali specjalne okolicznościowe naklejki. Po uroczystej dekoracji, uczniowie klas 1-3 zaprezentowali dwa tańce integracyjne, dodając jeszcze więcej radości i koloru temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Całość wydarzenia została zorganizowana dzięki zaangażowaniu Pani Anny Rawskiej-Śmieciuch oraz Pana Michała Szczybyło, którzy nie tylko pomogli w organizacji, ale także częściowo sfinansowali imprezę.

To już trzeci raz, uczniowie ZSP w Baszni Dolnej biegowo uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pokazując tym samym swoje zaangażowanie i pamięć o bohaterach walki o wolność Polski.

Oto pełna lista wyników dla wszystkich kategorii:

Klasy 1-3:
Dziewczęta: I – Wiktoria Sienkiewicz, II – Aurelia Kornaga, III – Julita Wojtyszyn.
Chłopcy: I – Kacper Antonik, II – Jakub Czucha, III – Jakub Hanasiewicz.

Klasy 4-6:
Dziewczęta: I – Izabela Antonik, II – Michalina Bobrecka, III – Aleksandra Kostecka.
Chłopcy: I – Szymon Mędroń, II – Przemysław Fedor, III – Szymon Fedor.

Klasy 7-8:
Dziewczęta: I – Emilia Czała, II – Amelia Wojtyszyn, III – Małgorzata Ślimak.
Chłopcy: I – Norbert Ludwik, II – Sebastian Młodowiec, III – Daniel Mamczura.

Galeria zdjęć, fot. ZSP w Baszni Dolnej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here