W sobotę (17.02) rozegrano kolejny turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów. Do rywalizacji stanęło siedem zespołów.

Turniej, który zgromadził liczne grono fanów futsalu, podzielono na dwie grupy. W grupie A rywalizowali Orły Nowy Lubliniec, Zalew Stary Lubliniec, Ursus Dachnów oraz Młode Wilki, natomiast w grupie B mieliśmy okazję śledzić zmagania Traper Lubaczów, Black Squad oraz Złotych Chłopaków.

Zawody oficjalnie otworzył dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Krystian Naparty, by po chwili przyszedł czas na moment zadumy. Uczestnicy turnieju uczcili minutą ciszy pamięć Jana Ramiana, lokalnego entuzjasty sportu, który niedawno nas niedawno. Głos zabrał również sędzia zawodów, Bartosz Gelmuda, przypominając zawodnikom zasady fair play. Po formalnościach przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali – na pierwszy gwizdek.

Spotkania trwały po 15 minut każde, a tempo było imponujące. Do fazy pucharowej zakwalifikowały się Ursus Dachnów, Zalew Stary Lubliniec, Black Squad oraz Traper Lubaczów. W emocjonującym meczu o trzecie miejsce Zalew Stary Lubliniec pokonał Ursusa Dachnów, a w wielkim finale Traper Lubaczów stanął do rywalizacji z Black Squad. Ostatecznie to drużyna z Lubaczowa triumfowała, zdobywając główną nagrodę turnieju.

Podczas zakończenia imprezy wręczono również indywidualne wyróżnienia. Andrzej Witko został uznany najlepszym bramkarzem turnieju, natomiast tytuł Króla Strzelców przypadł Patrykowi Bieleckiemu.

Nagrody w postaci pucharów i medali wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pasję oraz sportową rywalizację, życząc jednocześnie dalszych sukcesów na boisku.

Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Cieszanowa nie tylko dostarczył niezapomnianych emocji, ale także okazał się świetną okazją do integracji społeczności lokalnej oraz promocji sportu w regionie.

Centrum Kultury w Sportu w Cieszanowie każdego roku organizuje szereg rozmaitych rywalizacji sportowych. Niebawem Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym i siatkarski jubileuszowy XXX Memoriał Stanisława Mazurka, który rozegrany zostanie 23 marca 2024 roku.

Galeria zdjęć, fot. CKiS w Cieszanowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here