Troje kandydatów zamierza ubiegać się o stanowisko wójta gminy Stary Dzików. Spośród nich dwie osoby posiadają już doświadczenie w tej funkcji.

Przed nami kwietniowe wybory samorządowe. Mieszkańcy naszego regionu wybierać będą między innymi włodarzy swoich gmin. W gminie Stary Dzików będą mieli najprawdopodobniej trzy opcje. Jedną z nich będzie obecny włodarz Tomasz Jabłoński, który jest na tym stanowisku od 2018 roku. W wyborczej batalii, ku zaskoczeniu wielu osób, pokonał on wtedy rządzącą przez dwie kadencje Barbarę Małecką w stosunku głosów 1251 do 906. Paliwem, które dało mu zwycięstwo były m.in. aktywnie prowadzona bezpośrednia kampania wyborcza oraz partyjna lista Prawa i Sprawiedliwości. Mający obecnie 45 lat włodarz nie spoczywa na laurach i zamierza ubiegać się o reelekcję. Tym razem jednak nie z listy PiS, tylko z własnego komitetu, który powstał pod nazwą „KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA JABŁOŃSKIEGO ROZWÓJ GMINY STARY DZIKÓW”.

O powrót do włazy po ponad pięciu latach przerwy powalczy ponownie jednak także Barbara Małecka. Ona także stworzyła Komitet Wyborczy Wyborców pod nazwą „GMINA BEZ PODZIAŁÓW”, którego pełnomocnikiem jest Mariusz Małecki. Kandydatka uzyskała ponadto poparcie ludowców, którzy ogłosili je podczas wczorajszego spotkania. Sama zainteresowana wie, że kampania będzie trudna, ale się nie poddaje.

– W naszej gminie w ostatnich latach zrobiono wiele i nikt tego nie neguje. Władza na szczeblu krajowym jednak się zmieniła i ma to ogromne znaczenie. Mam swój pomysł i plan na kampanię wyborczą i wiem, że będzie trudna. Tanio jednak skóry nie sprzedam – mówi Barbara Małecka.

Trzecim i najbardziej zaskakującym kandydatem ma być Leszek Król. To wieloletni, ale były już dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie, który w 2020 roku pożegnał się z tą funkcją, choć pracę w instytucji zachował. Leszek Król jest także działaczem sportowym i spółdzielczym oraz wieloletnim członkiem OSP, obecnie pełniącym funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Lubaczowie oraz członka Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP. Król startować ma z Komitetu Wyborczego Wyborów „WSZYSCY RAZEM”. Ten kandydat z kolei wcześniej był kojarzony z ugrupowaniami lewicowymi.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here