Fot. KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Budomierzu udaremnili przemyt 8 tys. szt. papierosów. W jego wykryciu pomógł skaner RTG.

Na  skrytkę z przemycanymi papierosami natrafili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia w Budomierzu, podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Wrocławia. Pojazd, kierowany przez 36-letniego obywatela Ukrainy, został sprawdzony z wykorzystaniem urządzenia RTG, dzięki któremu funkcjonariusze dotarli do miejsca z ukrytym towarem. W podłodze autokaru znajdowała się skrytka, w której było 8 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony do dalszego postępowania, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 8,1 tys. złotych – informuje KAS.

Jest to kolejna próba przemytu, udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej z Budomierza, dzięki wykorzystaniu urządzenia RTG. Oddane do użytkowania w lipcu 2022 r. urządzenie umożliwia kontrolę samochodów osobowych, ciężarowych, busów, autokarów oraz ładunków cargo.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here