Na przejściu granicznym w Budomierzu uroczyście oddano do użytkowania dziś (12.07) nowy skaner RTG. To jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na granicy UE. W uroczystości wziął udział szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk, który wręczył awanse podległym sobie funkcjonariuszom.

Koszt inwestycji to ponad 13 mln zł. Fundusze na jego zakup oraz sfinansowanie prac inwestycyjnych pochodziły z budżetu państwa, w ramach wieloletniego programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej. Urządzenie umożliwia kontrolę samochodów osobowych i ciężarowych, busów, autokarów, ładunków cargo. Jest wyposażone w wysokoenergetyczny akcelerator, dzięki któremu funkcjonariusze KAS będą mogli bezpiecznie prześwietlać towary przemieszczające się przez granicę.

Dzięki kontroli prowadzonej za pomocą nowoczesnego sprzętu rentgenowskiego znacznie skraca się czas odprawy pojazdów przekraczających granicę, bo w krótkim czasie dokonać można sprawdzenia wielu środków transportu. 

Minister Zbaraszczuk zwrócił uwagę, że dobre wykonywanie zadań powierzonych KAS byłoby niemożliwe bez nowoczesnego sprzętu.

– O tym, że takie urządzenia są potrzebne, świadczą statystyki przemytu towarów. Jako Krajowa Administracja Skarbowa chcemy zwiększać efektywność i skuteczność kontroli, czego dowodem jest zaopatrywanie funkcjonariuszy w nowoczesny i niezawodny sprzęt, także taki jak ten dziś” – mówił.

W trakcie uroczystości odbyła się również ceremonia awansowania na wyższe stopnie 16 funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek podkreślił, że ostatni czas pokazał odpowiedzialną i zaangażowaną postawę funkcjonariuszy.

Galeria zdjęć, fot. Piotr Hulak.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Dlaczego nie wiemy nic o osobie z 26, 27 i 36 zdjęcia? Niski, w czarnym garniturze bez krawata. Chińczyk? Kto wie?
    Ciężko się przyznać, że znowu (wcześniejszy zakup kolejki gondolowej dla Soliny a teraz skaner) repolonizacja gospodarki idzie w druga stronę.

    • Repolonizacji ciąg dalszy lub jak to mówił nie tak dawno Jarosław Kaczyński musimy być patriotami, także patriotami gospodarczymi!
      Gigantyczna hala magazynowa. Obiekt przemysłowo-magazynowo-usługowy powstanie w Stalowej Woli. Wybuduje ją amerykańska firma Panattoni. Nieruchomość położona ma być przy Hucie Stalowa Wola w odległości 15 kilometrów od węzła drogi ekspresowej S19 w Nisku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here