Już 24 września 2025 r. Ministerstwo Finansów uruchomi cykl bezpłatnych szkoleń i webinarów pn. „Środy z KSeF”. Ich celem jest przygotowanie przedsiębiorców do obowiązkowego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur.
Spotkania odbywać się będą co tydzień – zarówno stacjonarnie w izbach i urzędach skarbowych, jak i w formule on-line. Szkolenia potrwają do połowy grudnia 2025 r. i mają pomóc podatnikom w praktycznym wdrożeniu KSeF – systemu, który od 2026 r. stanie się obowiązkowy dla wszystkich firm. Obowiązek wystawiania faktur w systemie wejdzie w życie 1 lutego 2026 r. dla dużych przedsiębiorców (z obrotem powyżej 200 mln zł w 2024 r.), a 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych. KSeF umożliwia wystawianie, przesyłanie, odbieranie i przechowywanie faktur ustrukturyzowanych, co ma zminimalizować ryzyko błędów i usprawnić procesy księgowe.
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i zasad udziału w szkoleniach publikowane są na stronach urzędów skarbowych, izb administracji skarbowej oraz na portalu: https://ksef.podatki.gov.pl/
Przy współpracy: Biuro rachunkowe Katowice




