Sesja Rady Miejskiej w Lubaczowie, fot. arch.

Radni Miejscy z Lubaczowa poruszyli podczas ostatniej sesji temat swojej pracy i zaangażowania. Do wypowiedzi „wywołał” ich wpis w mediach społecznościowych opublikowany przez Renetę Drewniak.

Gdy na sesjach rad gmin, miast i powiatów robi się bardziej gorąco niż zwykle, to wiedz, że często oznacza to zbliżające się wybory samorządowe. Te czekają nas już w kwietniu, stąd możemy spodziewać się częstszych niż dotychczas sporów i publicznych wystąpień dotyczących władz samorządowych. W Lubaczowie, kampania jakby już została zainaugurowana, a pierwszym jej publicznym efektem były wystąpienia radnych miejskich podczas czwartkowej (25.01) Sesji Rady Miejskiej. Część rajców zwróciła uwagę na krzywdzące ich zdaniem słowa opublikowane w mediach społecznościowych przez Renatę Drewniak, kandydatkę Trzeciej Drogi w październikowych wyborach parlamentarnych i liderkę LCIS Nasza Przyszłość. Chodziło w nim m.in. o ocenę ich pracy:

i tak spotykam znajomych i nieznajomych codziennie i słyszę: „Nie widać wśród przeważającej części radnych żadnego zainteresowania okręgami i sprawami Miasta, oprócz odbębniania tego minimum: obecność na sesjach i udział w komisjach. Nie przedstawiają żadnych autorskich pomysłów, nie prowadzą dyżurów, nie są świadomi problemów, jakie mieszkańcom okręgów doskwierają”Już niedługo wybory, pamiętajcie zatem o tych, którzy są przy władzy od tylu lat- niektórzy drugą lub trzecią kadencję. Dajecie się tak zwodzić za każdym razem, że będzie pięknie i wspaniale, że tyle zrobią. Moim zdaniem kredyt zaufania się wyczerpał dla znacznej części zarówno Radnych jak i włodarzy! – napisała R Drewniak (pisownia org.).

Słowa te nie spodobały się m.in. radnym Rafałowi Dudzicowi, Krzysztofowi Czerniakowi, Pawłowi Włochowi oraz Wojciechowi Mamczurowi. Wszyscy ocenili je jako krzywdzące i podawali w swoich wystąpieniach liczne przykłady nie tylko swojej aktywności. Przypominali, że radni nie pracują wyłącznie na sesjach, ale znacznie więcej merytorycznej pracy wykonują na posiedzeniach licznych komisji. Dodawali, że są w stałym kontakcie z mieszkańcami i zawsze starają się rozwiązywać zgłaszane przez nich problemy. Samą zainteresowaną zapraszali ponadto do udziału w ich pracach, tak by mogła sama przekonać się jak w rzeczywistości one wyglądają.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

29 komentarze

 1. Stosowne oświadczenie prześlę obudzonym Radnym. Jednak i tu postaram się opisać w kilku zdaniach. Po pierwsze mój wpis o skargach czy niezadowoleniu z działalności radnych wzięty był w cudzysłów. Wynika zatem z tego, że są to słowa mieszkańców, którzy, zwłaszcza ostatnio, wyrażali swoją opinię na temat pracy Radnych. Polecam także przeczytać wpisy zarówno tu jak i na innych portalach społecznościowych, co mieszkańcy myślą o tym. Po drugie opisane jest, że zostałam zaproszona do udziału w ich pracach. Zwrócę się zatem do w/ w Radnych, aby przedstawili na piśmie : kiedy zaprosili mnie do udziału w ich pracach- dzień, miesiąc i rok.

  • Widzę, że jest Pani kolejną osobą, która wrzuca wszystkich mieszkańców Lubaczowa do jednego worka. Proszę wypowiadać się za siebie, niech każdy wyraża swoją opinie indywidualnie, ponieważ jest wiele mieszkańców Lubaczowa zadowolonych z pracy władz. JESZCZE RAZ POWTÓRZĘ NIE WRZUCAJMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DO JEDNEGO WORKA, PONIEWAŻ JEST TO KRZYWDZĄCE.

   • Własnie o to chodzi, że nie „wrzucam do jednego worka” zostało podkreslone, że nie wszyscy, przytoczyłam cytat proszę go dobrze przeczytać. Cieszę się, że są osoby, które uważają, że praca Radnych zasługuje na uznanie.

   • a ja widzę, że jest Pani kolejną osobą, która nie rozumie tego co czyta. spotykać znajomych i nieznajomych codziennie – nie oznacza spotykać i rozmawiać ze wszystkimi, tak czy nie? sami się wrzucacie do tych worków i urasta to potem do jakiś wyimaginowanych rozmiarów.nie należę do znajomych Pani Renaty, ani do nieznajomych na których się powołuje, ale do głowy by mi nie przyszło obrażać się za słowa, które powiedziała. chyba, że byłabym Radną…😉 także ten….poskromić emocje!😉

  • Pani Renato proszę czytać ze zrozumieniem. Ostatni akapit dotyczy relacji z czwartkowej sesji RM i wystąpień radnych, którzy w trakcie swoich wypowiedzi „ocenili”, „podawali”, „przypominali”, „dodawali”, „zapraszali”.

 2. Własnie o to chodzi, że nie „wrzucam do jednego worka” zostało podkreslone, że nie wszyscy, przytoczyłam cytat proszę go dobrze przeczytać. Cieszę się, że są osoby, które uważają, że praca Radnych zasługuje na uznanie.

 3. Pani Renato ma Pani zupełną rację co do pracy RM no i włodarzy na czele. Nie trzeba chodzić za radnym i burmistrzem i ich śledzić żeby zobaczy brak gospodarzy. Wystarczyły pierwsze opady śniegu i cały Lubaczów był sparaliżowany. Śnieg leży do czasu rostopow. Tak jest jyz przez kolejna zimę. Niech ci panowie pojadą do Cieszanowa i się uczą. Tak naprawdę to im wszystkim trzeba podziękować w wyborach.

  • A ja się zastanawiam jak można brukać Pana Boga używając do swojej polityki,.propagandy i manipulacji. Jak takie.wielki katolik na którego się kreujesz może się jak jakiegoś Świętego traktować gościa co jest rozwodnikiem i ateistą, który fałszował papiery by czynić zło.

  • Nikt Ci krzyża ze ściany nie zdejmuje. Co innego w instytucjach państwowych, urzędach i szkołach. Polska NIE jest państwem wyznaniowym, urzędy i instytucje państwowe reprezentują albo obsługują wszystkich obywateli, bez względu na ich wyznanie (albo jego brak). Więc symbole kultu religijnego nie powinny się tam znajdować, to nie miejsca dla nich.

 4. Wszystkich zainteresowanych zadowoli z pewnością fakt że wszystkie posiedzenia rady miasta można oglądać na YouTube, gdzie można ocenić powagę wykonywanej funkcji o dodatkowo wszystkie informacje o głosowaniach, obecnościach i interpelacjach dostępne są na stronie rady miejskiej.
  Radni zawsze mogą spowodować aby wszystkie posiedzenia komisji były transmitowane i publikowane, aby mieszkańcy miasta mogli docenić ich wkład w rozwój miasta.

 5. Wszystkich zainteresowanych zadowoli z pewnością fakt że wszystkie posiedzenia rady miasta można oglądać na YouTube, gdzie można ocenić powagę wykonywanej funkcji o dodatkowo wszystkie informacje o głosowaniach, obecnościach i interpelacjach dostępne są na stronie rady miejskiej.
  Radni zawsze mogą spowodować aby wszystkie posiedzenia komisji były transmitowane i publikowane, aby mieszkańcy miasta mogli docenić ich wkład w rozwój miasta.

 6. Najpierw trzeba było się interesować losami swojego miasta, okręgu, osiedla a nie dopiero co niektórzy przypominają sobie jak idą wybory.
  Nawet na zebraniach rocznych organizowanych przez Burmistrza Miasta Lubaczowa frekwencja mizerna przez ostatnie pięć lat. Ale przed wyborami co niektórzy się ,,budzą się,,, próbują zabłyszczeć i pokazać się swoje istnienie.

 7. Przez tych ,,radnych” mamy taką sytuację w szkole jak widać. Miało być inaczej, ale przecież ,,radny” decyduje o losie szkoły i podziale klas 😉 Nie jestem zwolenniczką żadnej z partii (ani Pis, ani KO, ani Trzecia Droga czy psl), ale chyba czas na zmianę…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here