Fot. KPP w Lubaczowie.

Strata prawa jazdy na 3 miesiące, 1500 zł mandatu i 13 punktów karnych – to konsekwencje, które spotkały kierowcę osobowego volkswagena, który pędził przez Dachnów.

Mundurowi ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzą regularne kontrole prędkości na drogach powiatu lubaczowskiego. Głównym celem ich działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda.

Tylko w ciągu jednego dnia, w miniony czwartek (18.01), funkcjonariusze ujawnili 15 wykroczeń, nałożyli 12 mandatów oraz zastosowali 3 pouczenia dotyczące przekroczenia prędkości.

Najpoważniejsze konsekwencje spotkały kierowcę, który pędził ul. Jarosławską w Dachnowie z prędkością 101 km/h. 66-letni mieszkaniec województwa śląskiego, siedzący za kierownicą pojazdu, stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych.

Policjanci przestrzegają wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here