W minionym tygodniu w  remizie OSP w Krowicy Hołodowskiej miało miejsce posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie. W jego trakcie strażacy m.in. podsumowali 2023 rok.

Zjazd otworzył dh Leszek Król – Prezes ZOP ZOSP RP w Lubaczowie, który powitał zarząd oraz wszystkich zebranych gości. Następnie zostało przedstawione sprawozdanie za miniony rok. 

Zarząd Powiatowy OSP RP w Lubaczowie odbył trzy posiedzenia oraz dziewięć spotkań z Prezydium Związku. Najważniejszymi wydarzeniami w minionym roku były Powiatowe Obchody Święta Strażaka w Horyńcu-Zdroju (14.05.2023r), udział w Wojewódzkich Obchodach Święta Strażaka w Kalwarii Pacławskiej (07.05.2023r.), Eliminacje do Powiatowych Rozgrywek OTWP “Młodzież Zapobiega Pożarom” (20.04.2023r.), Pielgrzymka do Częstochowy na Krajowe Obchody Święta Strażaka (27.05.2023r.), Posiedzenie I Sejmiku Wojewódzkiego MDP w Stalowej Woli (16.09.2023r.), w którym wzięły udział MDP z OSP Stary Dzików i OSP Nowy Dzików oraz Zaduszki Strażackie w Wielkich Oczach (18.11.2023r.).

Druh Prezes przypomniał również o akcji “Bitwa o Remizy”. W naszym powiecie zwycięską gminą okazały się Wielkie Oczy. 

W 2023 roku odbyły się również różne imprezy okolicznościowe w jednostkach OSP, to m. in. rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotylubiu, nadanie sztandaru dla OSP w Zalesiu, przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Łukawcu, przekazanie pojazdu ratowniczo- gaśniczego dla OSP w Cewkowie wraz z otwarciem nowej remizo-świetlicy, przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Narolu wraz z otwarciem nowej remizy. 

17 marca obyła się uroczysta zbiórka związana z przejściem na zaopatrzenie emerytalne Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. mgr inż. Wojciecha Wusa, zaś 15 kwietnia odbyło się spotkanie związane z przejęciem obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie przez bryg. mgr inż. Michała Lautenszlegera.

Prezes ZOP OSP RP w Lubaczowie podziękował zespołom działającym na rzecz Związku oraz przybyłym gościom, m.in Zenonowi Swatkowi- Staroście Powiatu Lubaczowskiego za udział w uroczystościach Strażackich i przydzielenie pracownika do obsługi  Zarządu Powiatowego pani Doroty Lorenc, Józefowi Ozimkowi – członkowi Zarządu Powiatu Lubaczowskiego za pomoc w doposażeniu w sprzęt medyczny dla jednostek OSP na terenie powiatu lubaczowskiego, Wójtom i Burmistrzom za obecność i współudział w organizacji posiedzeń Zarządu Oddziału Powiatowego.

Głos również zabrał bryg. mgr inż. Wiktor Serafin – p.o. Komendant Powiatowy PSP w Lubaczowie (od 11 stycznia p.o. KP PSP w Lubaczowie), który podsumował mijający rok i podziękował za współpracę z OSP oraz Zarządem Powiatowym i Zarządami Gminnymi ZOSP RP.

Galeria zdjęć, fot. lubaczow998.pl

elubaczow.com, lubaczow998.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here