W niedzielę (08.10) w Cewkowie miały miejsce uroczystości, które wypełnione były dumą i radością. Miejscowa jednostka Ochotniczej Straż Pożarnej obchodziła 100-lecie swojej działalności.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, która odbyła się w miejscowym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo było wyjątkowym momentem refleksji, modlitwy i wsłuchiwania się w tę wyjątkową rocznicę. Po nabożeństwie, uczestnicy uroczystości, w towarzystwie dźwięków orkiestry dętej oraz pocztów sztandarowych, udali się przed remizę OSP. Tutaj, prezes jednostki Rafał Kusina, przywitał gości oraz przedstawił historię jednostki.

Kolejnym ważnym momentem obchodów było wręczenie odznaczeń i dyplomów zasłużonym członkom OSP Cewków przez członka Głównej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP w Warszawie, Leszka Króla. Była to wyjątkowa chwila, podczas której społeczność może wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla trudu i poświęcenia strażaków ochotników.

W racie jubileuszowych uroczystości wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński przekazał klucze do nowo zakupionego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault D16, który niedawno trafił do jednostki. Samochód został również uroczyście poświęcony przez kapelana powiatowych strażaków, ks. Sławomira Szewczaka.

Kolejnym punktem uroczystości było oficjalne otwarcie nowego garażu jednostki OSP Cewków, które zostało dokonane przez poseł na Sejm RP Teresę Pamułę, Senatora RP Mieczysława Golbę, wójta gminy Tomasza Jabłońskiego, zastępcę podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego, oraz Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Michała Lautenszlegera. Nowy garaż jest ważnym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania OSP Cewków oraz jest wyrazem docenienia i wsparcia ze strony władz lokalnych i wojewódzkich.

Uroczystości zakończyły się wręczeniem pamiątek zaproszonym gościom oraz festynem i zabawą taneczną, podczas której wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach zespołów Skorusa i TIP-TOP.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Stary Dzików.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here