11 listopada w naszym powiecie organizowane są wydarzenia patriotyczne, które mają upamiętnić 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do udziału zachęcają m.in. samorządowcy.

W Lubaczowie tradycyjnie obchody odbędą się pod Pomnikiem Niepodległości. O godz. 9.45 złożone zostaną wiązanki kwiatów, wygłoszone będą okolicznościowe przemówienia i odśpiewany zostanie hymn Polski. Następnie w Konkatedrze uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewają pieśni patriotyczne. Wtórować im będzie chór konkatedralny, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”, Chór Dziecięco-Młodzieżowy „Canzonetta” i Studio Piosenki. Później odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po południu, o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury obchodzony będzie jubileusz 30-lecia podpisania umowy partnerskiej z Tostedt oraz 20-lecia podpisania umowy partnerskiej z Erd. Odbędzie się również koncert patriotyczny. Wystąpią Teatr Lentylki, Studio Piosenki oraz Zespół Aquarius.

Szczegółowy program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Lubaczów i w Gminie Horyniec-Zdrój przedstawialiśmy w osobnych artykułach.

W Oleszycach uroczystości zapoczątkuje o godz. 11.00 msza święta w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Po modlitwie, pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i złożone wiązanki kwiatów. Później w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach wystąpi Grupa Artystyczna „Safo” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy z programem “Widzę kraj jakiś w oddali…”

W Narolu również o godz. 11.00 obchody rozpoczną się mszą świętą. Liturgia w kościele parafialnym zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie przy Pomniku Niepodległości odbędzie się oficjalna część obchodów, podczas których uczestnicy wspólnie odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Po południu, o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Kapelą Galicjanie, Galicjankami Roztocza, Zespołem Ziemi Narolskiej oraz Narolskimi Nutkami.

Gmina Wielkie Oczy świętowanie rozpocznie także mszą świętą w miejscowym sanktuarium. Później zaplanowano przemarsz pod pomnik ofiar II wojny światowej, gdzie odbędzie się oficjalna część uroczystości. w godzinach popołudniowych zaplanowano natomiast rajd rowerowy.

W Starym Dzikowie święto rozpocznie się o godz. 11.30 także mszą świętą. Odprawiona ona zostanie w kościele parafialnym. Złożone zostaną również wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Ponadto w sali widowiskowej w GOK odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów SP w Cewkowie.

Natomiast w Cieszanowie obchody rozpoczną się o godz. 10.30 montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. O godz. 11.00 odprawiona zostanie msza święta w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. Po niej uczestnicy udadzą się na Rynek, gdzie odśpiewany zostanie hymn państwowy i odbędą się okolicznościowe przemówienia. O godz. 12.30 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej z Cieszanowa, a o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sportu – koncert rodzinny „Razem dla Niepodległej”. Na scenie wystąpi chór dziecięcy działający w ramach programu Most The Music.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here