Przed nami 11 listopada. Z tej okazji Gmina Lubaczów zaprasza wszystkich mieszkańców i gości do wzięcia udziału w obchodach upamiętniających 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie uroczystości znalazło się wiele atrakcji i wydarzeń, które mają na celu oddanie hołdu bohaterom walki o wolność.

10 listopada zostaną złożone kwiaty pod Krzyżem Niepodległości w trzech miejscowościach – Podlesiu, Opace i Dąbkowie. Jest to symboliczny gest, który ma upamiętnić tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Natomiast 11 listopada, w Załużu, uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.00 przy Krzyżu Niepodległości, gdzie wezmą udział poczty sztandarowe. Następnie uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. Opieki Matki Bożej. Tam, pod tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, zostaną złożone wiązanki kwiatów, a potem odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Ceremonię zakończy montaż słowno-muzyczny, który zostanie wykonany przez uczniów SSPzOP w Załużu.

W Lubaczowie uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.45 pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie również zostaną złożone wiązanki kwiatów. O godzinie 10.30, w Konkatedrze, odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, a o godzinie 11.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

W Młodowie, w kościele parafialnym, o godzinie 12.00 rozpocznie się wydarzenie pod hasłem „Niepodległa do hymnu”, po czym odprawiona zostanie msza święta. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą do Parku Niepodległości, gdzie nastąpi podniesienie flagi na maszt z udziałem Jednostki Strzeleckiej 2033 „STRZELEC” z Lubaczowa. Następnie odbędzie się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów ZSP w Młodowie oraz wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. W ramach obchodów ruszy Piknik Niepodległościowy. Odbędą się pokazy umiejętności i sprawności Jednostki Strzeleckiej 2033 „STRZELEC”, wypuszczonych zostanie 105 gołębi, rozegrana zostanie „Gra terenowa ze Strzelcem”, a także będzie dostępna strzelnica strzelecka i odbędzie się pokaz służb mundurowych.

W Baszni Dolnej, uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.30 przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Wiejskim. O godzinie 17.00, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, z udziałem harcerzy i uczniów ZSP w Baszni Dolnej. O godzinie 17.45 odbędzie się wieczornica patriotyczna w kościele parafialnym.

Obchody w Gminie Lubaczów zakończą się 12 listopada o godzinie 17:00 w Krowicy Samej. W miejscowym Domu Kultury odbędzie się koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod nazwą „Wieczór Niepodległościowy”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here