W tym roku obchodzić będziemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w gminie Horyniec-Zdrój przez kilka dni trwać będą patriotyczne uroczystości.

Obchody będą okazją do wspólnego świętowania i oddania hołdu tym, którzy złożyli najwyższą ofiarę za naszą wolność i niepodległość. Rozpoczną się one już 9 listopada, o godzinie 9:00, w Gminnej Bibliotece Publicznej. W ramach lekcji patriotyzmu z klockami LEGO o nazwie „Symbole Narodowe”, dzieci i młodzież będą miały okazję poznać polskie symbole narodowe i wyrazić swoją kreatywność.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 10 listopada o godzinie 11:30 w Werchracie, przy obelisku. Tam złożone zostaną wiązanki kwiatów, jako wyraz pamięci dla poległych bohaterów.

Tego samego dnia, o godzinie 17:00, w Gminnej Bibliotece Publicznej odbędzie się Wieczór z pieśnią patriotyczną. Będzie to okazja do wspólnego śpiewu i oddania hołdu naszym patriotom.

W sobotę, 11 listopada o godzinie 10:00 w Kościele Zdrojowym zostanie odprawiona msza święta. W tym samym czasie, w Krytej Pływalni Wodny Świat, rozpoczną się Zawody pływackie „Płyniemy dla Niepodległej”. O godzinie 11:00 odbędzie się przemarsz pod Pomnik Wolności, gdzie zostaną uroczyście złożone wiązanki kwiatów. Będzie to moment refleksji i wspólnego oddania hołdu wszystkim tym, którzy oddali życie za naszą wolność.

W Nowym Bruśnie, o godzinie 12:00, w kościele zostanie odprawiona msza święta. Po jej zakończeniu pod Pomnikiem Wolności również zostaną złożone wiązanki kwiatów, jako wyraz szacunku i pamięci dla naszych bohaterów.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończą się o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju. Tam odbędzie się Wieczór Poetycki, podczas którego będziemy mieli okazję wysłuchać wierszy nawiązujących do tematyki niepodległości.

Organizatorzy zachęcają także do wywieszenia flagi Polski na swoich domach, jako wyraz miłości do Ojczyzny.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here