Ewelina Rosińska z nominacją do Niemieckiej Nagrody Filmowej 2023

0

Ewelina Rosińska, pochodząca z Lubaczowa reżyserka eksperymentalna, została nominowana do Niemieckiej Nagrody Filmowej 2023. Jej najnowszy film, „Popiół imieniem jest człowieka”, został w styczniu br. doceniony na międzynarodowej scenie filmowej i zdobył nominację oraz 15 tysięcy euro w kategorii Krótkometrażowy Film Eksperymentalny, przyznawanej przez niemiecką Minister Kultury i Mediów.

Ewelina Rosińska urodziła się w Lubaczowie. Obecnie pracuje jako reżyserka filmowa w Niemczech i Portugalii. Jest absolwentką Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Berlinie (DFFB). Jej debiutancki film, zatytułowany „Z ziemią w buzi”, został pokazany na wielu festiwalach filmowych, takich jak HER Docs Film Festival w Warszawie, Festiwal Courtisane w Gent, Muzeum Fotografii w Charleroi w Belgii oraz Museum of Moving Image w Nowym Jorku.

Zdolności reżyserskie Eweliny Rosińskiej oraz jej innowacyjne podejście do tworzenia filmów eksperymentalnych zostały dostrzeżone i docenione przez branżę filmową. Kolejny jej film, „Popiół imieniem jest człowieka”, został również doceniony przez krytyków i publiczność. Reżyserka bada w nim fakturę i krajobrazy swojej ojczyzny, miejsca kontrastów i podobieństw, gdzie katolicyzm i świat przyrody wirują w barokowym geście. Światowa premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, a następnie ekranizacja była prezentowana na Festiwalu FICUNAM w Meksyku. Film zapewnił reżyserce nominację i nagrodę pieniężną przyznawaną przez Minister Kultury i Mediów w Niemczech. Wynik konkursu zostanie ogłoszony 23 listopada, a zwycięzcy uhonorowani zostaną prestiżową Nagrodą Filmową w Niemczech.

Teraz Ewelina Rosińska pracuje nad nowym projektem filmowym zatytułowanym „Unstable Rocks” („Pedras Instáveis”).

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here