Dyskusyjny Klub Filmowy Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie przedstawił repertuar na najbliższy kwartał. Jakie filmy pod lupę wezmą miłośnicy dobrego kina?

Już dzisiaj (9.02) o godz. 18:30 wyświetlony zostanie nominowany do Oscara dramat IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Historia IO za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, gdzie świat wydaje się tajemniczą zagadką. Następnie, 23 lutego zobaczymy kolejny dramat – Śubuk w reżyserii Jacka Lisińskiego. Obraz to list miłosny do walczących matek.

Natomiast 9 marca będzie można wybrać się na Sonatę (w reżyserii Bartosza Blaschke) przedstawiającą poruszającą historię Grzegorza Płonki – muzycznie uzdolnionego chłopca, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Z kolei 23 marca wyświetlona zostanie także Memoria – nagrodzony w Cannes w 2021 roku film reżysera z Tajlandii – Apichatponga Weerasethakula. To opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością. To także spojrzenie na współczesny świat, który wydaje się być sztuczny i który łatwo można zainfekować.

Trzy tygodnie później – 13 kwietnia – członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaproszą na Chleb i sól – debiutancki film Damiana Kocura. Dramat opowiada o studencie warszawskiej Akademii Muzycznej, który podczas wakacji wraca do rodzinnej miejscowości w sam środek konfliktu pomiędzy miejscowymi a obcokrajowcami.

Cena biletu to 12 zł.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here