Mieszkańcy apelują do władz powiatowych o pilne wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Przemysłowej w Lubaczowie. Ta prośba wynika z troski o bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, którzy codziennie korzystają z tej trasy.

Za nami generalny remont ulicy Szopena w Lubaczowie, w ramach którego powstały także odcinki chodników i ścieżki rowerowej. Niedawno rozpoczęła się także modernizacja drogi powiatowej Lubaczów – Basznia na odcinku Bałaje – przejazd kolejowy w Antonikach. Niestety pomiędzy tymi realizacjami powstała „inwestycyjna luka„. Chodzi o odcinek wąskiej drogi powiatowej o długości ok. 1,3 km, którą poruszają się mieszkańcy. Ten pozbawiony jest chodnika i ścieżki rowerowej, przez co powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. Szczególnie niebezpieczne jest to dla dzieci, które muszą się poruszać po tej ulicy, aby dostać się do szkoły. Brak odpowiedniej infrastruktury powoduje, że są one narażone na ryzyko wypadków oraz kolizji z samochodami. Mieszkańcy Lubaczowa uważają, że dzieci nie powinny być zagrożone na drodze, dlatego apelują o natychmiastowe podjęcie działań w tym zakresie.

– Z każdym rokiem natężenie ruchu samochodowego wzrasta. Uczniowie i ich opiekunowie chodzą pieszo bądź jeżdżą rowerami do szkoły. Dodatkowo w okresie zimowym, kiedy droga jest oblodzona, zmuszeni są poruszać się ulicą, ze względu na zalegające na poboczu zwały śniegu pozostałe po odśnieżaniu. (…) Tylko przezorność kierowców chroni poruszających się pieszych przed tragicznymi w skutkach potrąceniami. Po zmroku, a zwłaszcza jesienią i zimą dodatkowo zwiększa się ryzyko wypadku z uwagi na brak oświetlenia ulicznego – czytamy w petycji.

Ponadto mieszkańcy pytają, dlaczego inwestycje budowlane są nieprzemyślane i niezorganizowane.

Tak wygląda fragment ulicy Szopena w Lubaczowie po niedawno zakończonym remoncie.

– Kto tak planuje inwestycje, że robi początek drogi, potem zostawia kilometrową „dziurę” i znowu kontynuuje budowę drogi? – pytają mieszkańcy.

– Należy nadmienić, że projekt budowy chodnika i ścieżki rowerowej obejmuje nasz odcinek drogi. Jak dotąd wybudowano chodnik na całej ul. Szopena i buduje od Bałaji przez las do przejazdu kolejowego w stronę Baszni. Nasz odcinek został pominięty, przez co czujemy się zlekceważeni przez nasz samorząd, a ścieżka została urwana na tym odcinku i nie spełnia swojego zadania – zaznaczają.

Prace przy modernizacji drogi powiatowej od strony Antoników w kierunku Lubaczowa już trwają.

Autorzy petycji podkreślają, że takie podejście jest nie tylko niepraktyczne, ale również nieodpowiedzialne. Mieszkańcy są zaniepokojeni takim planowaniem i oczekują, że Zarząd Powiatu Lubaczowskiego podejmie odpowiednie kroki, aby ten problem należycie rozwiązać.

Temat ten był poruszamy podczas czwartkowej (26.10) sesji Rady Powiatu. W jej trakcie z interpelacjami wystąpili radni Mariusz Łeski i Paweł Głaz, a wtórował im także wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Swatek-Czarnecki. W trakcie swojego obszernego i merytorycznego wystąpienia radny Głaz wskazywał, że władze miejskie Lubaczowa zadeklarowały wniesienie całego wkładu własnego dla tej inwestycji, w przypadku gdyby została ona realizowana z funduszy 8. edycji programu Polski Ład.

Mieszkańcy mają nadzieję, że ich prośby zostaną wysłuchane, a działania w tej sprawie zostaną jak najszybciej podjęte.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

21 komentarze

 1. Dobrze to już było teraz ,, pieniendzy nima i nie będzie ” brawo dla tych co głosowali na Platformę obywatelską, PSL i Lewicę która już wycofuje się z przedwyborczych programów i obietnic.
  Prawo i Sprawiedliwość może nie było idealne bo w sumie,,nie znalazł by się taki co by wszystkim dogodził” ale realizowali swoje obietnice a i uczciwym ludziom żyło się lepiej za ich rządów.
  Wy jeba…..cię PiS teraz Platforma Ubywatelska będzie jeb…..ćwas bądźcie z siebie dumni ????

  • O z psem wróciłeś z dwudniowego spaceru ? Każdą sytuację wykorzystasz byle tylko jątrzyć na Opozycję. Zobacz jak PiS to pięknie drogi zaplanował. Zrobił Szopena. Przemysłową olal i zaczął od Bałaji. Tylko PiS na takiego babola mógł wpaść, że zaistnieć robić po całości to omija drogę na jednym małym odcinku. Gdzie tu logika. Niech no tylko zmieni się telewizja i przyjdzie KPO to sie ludziom wierzącym w PiS oczy otworzą i zobaczą jak PiS ich oszukiwał przez ostatnie 8 lat.

  • „Prawo i Sprawiedliwość może nie było idealne”. Wreszcie coś napisałeś jak myślący człowiek, a nie jak zaślepiony fanatyk. Co do Platformy i jeb… kogokolwiek, to już standardowo po Twojemu. Jeszcze nie zaczęli rządzić, a Ty już wiesz, co będą robić. Pożyjemy, zobaczymy. Nowy rząd też nie będzie idealny, nie ma idealnych rządów ani idealnych partii, dla mnie każdy jeden polityk to zły człowiek, ale na pewno ten nowy rząd będzie lepszy niż ten odchodzący, przynajmniej dla tych co na taki rząd zagłosowali. A dla Ciebie, cóż, choćby nie wiem co robili i tak będzie źle.

 2. Radziwiłł vel polak2010 z 7:20. Widać, że nawet w niedzielę Ci ta zółć się musi wylewać. Ja ciężko pracuję na siebie i swoją emeryturę. I na Twój socjal i Twoje dzieci. Przez co państwo urywa mi moje pieniądze z pensji. Ja pracuje a nie jak Ty żyje na łasce państwa I nie zarabiam jak Ty jako troll internetowy na usługach PiS.

 3. Do Radziwiłła vel polaka2010 z 7:20. Ja sam pracuję na swoją emeryturę I na Twój socjal i na Twoje dzieci. Co miesiąc przez Ciebie zabierają mi pieniądze w podatkach. I ja na taką patologię co żyje z państwa i pracuje na czarno jako troll internetowy muszę pracować. Już niedługo PiS odchodzi od władzy. Oby na wieczność.

     • Ja pracuję normalnie na Twoje ,,bykowe”. Bo się tylko byczysz zamiast pójść do normalnej pracy. Mam za Ciebie się zaharowowywać za takiego lenia jak Ty. Mowy nie ma. Zresztą praca jako przedsiębiorca to jest jak dwa etaty bo to nie jest państwówka od 7 do 15 tylko praca przez cały dzień z przerwa na sen. Ja przez ostatnie trzy lata tak naprawdę tyko raz byłem tydzień poza swoją firmą. A tak cały czas haruję. A Ty jakiś troll z Internetu będzie mi jeszcze wmawiał, że mi się robić nie chce. Gościu życzę Ci byś trafił w końcu do normalnej pracy a nie pracował na czarno jako hejter pod wieloma nickami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here