Sześć firm zgłosiło się do przetargu dotyczącego „Rewaloryzacji obiektu Spichlerza dworskiego w Nowym Siole”. Kto złożył najniższą ofertę? Kto zostanie wyłoniony i wykona zadanie?

Na renowację Spichlerza w Nowym Siole Fundacja Most the Most przeznaczyła 1 mln zł. To nagroda za zwycięstwo w I Konkursie Nasz Zabytek. W czerwcu br. podpisano umowę na sfinansowanie prac, a z początkiem października ogłoszono przetarg na „Rewaloryzację obiektu Spichlerza dworskiego w Nowym Siole”.

Prace budowlane obejmują przebudowę budynku ze zmianą sposobu użytkowania oraz budowę niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Wzmocnione mają zostać fundamenty, odnowione ściany i stropy, a także wyremontowany ma być dach. Cały obiekt zostanie wyposażony w nowe posadzki, stolarkę okienną i drzwiową. Projekt zakłada również instalację windy osobowej o udźwigu 630 kg.

Zadania chce się podjąć sześć firm. Najwyższą kwotę – 1 296 814,83 zł – za wykonanie prac zaproponowało konsorcjum firm z Jarosławia: MP Budownictwo Finanse Sp. z o.o., ARTBUD Sp z o.o. i Finanse Budownictwo Consensus Sp. z o.o. Natomiast F.H.U. GEORG Adam Korga z Aleksandrowa realizację zadania oszacował na 1 072 906,86 zł. Z kolei Zakład Usługowo-Handlowy Czesław Tomków z Cieszanowa zaoferował kwotę 998 005,71 zł. Michał Powroźnik z Łukawca określił wartość zadania na 992 937,06 zł, zaś firma z Lubaczowa Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk wyceniła prace na 973 381,71 zł. Najniższą ofertę cenową zaproponowała firma ALTERECO Sp. z o.o. z Iwierzyc. Ich oferta opiewa na kwotę 939 000 zł.

Jakie funkcje będzie pełnić odnowiony Spichlerz? O tym pisaliśmy kilka tygodni temu:

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here